А поговорить...

Спонсор форума
Изображение

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 24 дек 2020, 10:20

Литературный Клуб Марии Авериной
20 грудня о 18:36 ·
Я не люблю фатального исхода.
От жизни никогда не устаю.
Я не люблю любое время года,
Когда веселых песен не пою.
Я не люблю открытого цинизма,
В восторженность не верю, и еще,
Когда чужой мои читает письма,
Заглядывая мне через плечо.
Я не люблю, когда наполовину
Или когда прервали разговор.
Я не люблю, когда стреляют в спину,
Я также против выстрелов в упор.
Я ненавижу сплетни в виде версий,
Червей сомненья, почестей иглу,
Или, когда все время против шерсти,
Или, когда железом по стеклу.
Я не люблю уверенности сытой,
Уж лучше пусть откажут тормоза!
Досадно мне, что слово «честь» забыто,
И что в чести наветы за глаза.
Когда я вижу сломанные крылья,
Нет жалости во мне и неспроста —
Я не люблю насилье и бессилье,
Вот только жаль распятого Христа.
Я не люблю себя, когда я трушу,
Досадно мне, когда невинных бьют,
Я не люблю, когда мне лезут в душу,
Тем более, когда в нее плюют.
Я не люблю манежи и арены,
На них мильон меняют по рублю,
Пусть впереди большие перемены,
Я это никогда не полюблю.
__________
Владимир Высоцкий
Я не люблю
#poem_averinaclub

Взято из

https://www.facebook.com/permalink.php? ... &ref=notif
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 30 дек 2020, 21:48

Милоданов Денис
13 год ·
Что это у тебя в руке?
- Счастье...
- А почему такое маленькое?
- Оно только моё. Зато какое лучистое и красивое...
- Да, восхитительно!
- Хочешь кусочек?
- Наверное...
- Давай ладошку, я поделюсь с тобой.
- Ой, оно такое тёплое!
- Нравится?
- Очень...Спасибо! Знаешь, мне намного лучше, когда счастье в руке...
- Так всегда бывает.
- А если я с кем-то поделюсь?
- Тогда у тебя прибавится своего!
- Почему?
- Не знаю. Только потом оно станет ещё более тёплым.
- А руки об него обжечь можно?
- Руки обжигает боль...Счастье не может обжечь...
Поделись своим кусочком счастья со всеми, кому ты его желаешь! И не важно,сколько вернется, ведь счастье не продается, передавай всем, кто,по-твоему , заслужил счастья!
ДЕЛЮСЬ!!!!!!!

Взято из

https://www.facebook.com/groups/1444405 ... &ref=notif
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 21 янв 2021, 21:21

Виктория Угрюмова
зображення значка
Модератор
· 7 год ·
Тут вот некоторые граждане на ночь глядя самозабвенно заговорили о пончиках и пирожках. Ну мы это, мы настолько взволнованы этой отвагой, что безумству храбрых посвящаем песню о выпечке! Но это вовсе не означает, что мы внезапно заведем речь о сладких ватрушках за 18 копеек, глубоко непонятных лично мне сочниках за 12 и прочих хлебобулочных красотах. Речь только и исключительно о пирожках.
Пирожки нашего детства были, безусловно, хороши: и те, что продавались на улицах прямо из большой алюминиевой кастрюли типа «выварка»; и из тележек-«холодильников» - в таких тележках с двумя отделами продавали и мороженое, и пельмени в пачках, и пирожки; и даже из противней с бортиками. Ну и те, безусловно, которые можно было купить в киевских пирожковых – прежде всего, в легендарной Кулинарке – по адресу Крещатик,5; и в многолюдной специализированной пирожковой по адресу Крещатик, 17.
В богатой и волнующей теме пирожков главное – это толковая систематизация. Пирожки можно разделить по способу приготовления – жаренные, печеные и слоеные; по начинке; и по месту продажи. От сочетания этих трех факторов зависела и цена.
Самыми популярными и дешевыми были знаменитые жареные пирожки бесформенными «лапоточками» - с капустой, рисом и яйцом, горохом, картошкой и повидлом. Сразу после хрущевской денежной реформы 1961 года стоили они баснословные 4 копейки, продавались обычно у станций метро и на вокзалах из тех самых алюминиевых «выварок». Продавщица – полновесная тетенька с фигурой Деметры и пышным аппетитным бюстом; с огромным белым крахмальным колпаком, не иначе, как прибитым к прическе – и в белом халате (если дело было летом) или в стандартном сером пуховом платке, сером ватнике, поверх которого был надет белый передник в масляные пятна и в белых же нарукавниках – доставала горячие жирные пирожки из кастрюль, ловко манипулируя алюминиевой вилкой, у которой неизменно бывал выломан средний зубец, заворачивала его в длинную серую бумажную ленту с неровно оборванными краями (чаще всего это была та же лента, которую использовали в кассах магазинов при печатании чеков) и вручала покупателю. У этой серой бумаги вторичной переработки тоже был свой, особенный, ни с чем не сравнимый запах целлюлозы и пористая рыхлая фактура. Кстати, оберточная бумага в советских магазинах той поры была, преимущественно, трех видов: вот такая серо-синеватая, серо-розовая и серо-бежевая, самая плотная и дефицитная. За ней охотились любители симфонических оркестров в Мариинском парке да и просто любители посидеть на свежем воздухе. Ее подстилали на скамейки. Она единственная не только предохраняла костюм от возможной грязи, но и не пачкала его сама.
Но вернемся к перечисленным пирожкам. Примерно к концу 1960-х – началу 1970-х цена на них с 4 копеек поднялась до 6, затем до 7 и на том надолго остановилась.
Чуть дороже стоили пирожки с ливером – сперва 6, потом 8 копеек. Позже, в середине 1970-х на остановке троллейбуса, возле школы и тира за Бессарабским рынком – в любую погоду стояла продавщица с дрожжевыми пирожками с ливером. Если все предыдущие, упомянутые мною пирожки были из дрожжевого теста и сварены в кипящем масле, то эти – похожие на толстенькие оладушки – поджарены. Стоили они 10 копеек, и вкус у них был совершенно замечательный, тесто тягучее, сладковатое – и к этой кастрюльке всегда стояла очередь. Впрочем, не менее длинные очереди стояли и за знаменитыми пирожками «трубочками» - тоже сваренными в кипящем масле – по 7 копеек за пирожки с горохом, рисом и яйцом, картошкой, капустой и вторым по популярности после мяса пирожком с повидлом. Пирожки с мясом стоили 10 копеек, ближе к концу СССР – 12. Картина все те же – тележка, в которой стоят емкости с пирожками, вилка, лента серой бумаги, недовольная продавщица и истекающая слюнками толпа желающих.
Отдельной строкой в этом романе стоят пончики и колечки-пончики, посыпанные сахарной пудрой за 5 копеек штука – или – позже 70 копеек за килограмм, что считалось довольно дорогим, но восхитительным удовольствием.
Киоски по продаже пончиков время от времени возникали и так же внезапно исчезали в разных уголках города. Однажды такой появился на Речном вокзале.
Купить на улице печеные пирожки можно было гораздо реже. За ними следовало идти в упомянутые злачные места.
В кулинарке, первая дверь, второй прилавок справа – они лежали на огромных противнях, источая соблазнительные запахи. Здесь были пирожки с яблоками, которых нельзя было встретить в «кастрюльном» варианте. Но не было пирожков с картошкой и горохом. Зато пирожки с капустой до середины 1970-х содержали также и грибы. Были в списке печеных пирожков также пирожки с творогом. Ну и мечта поэтов – пирожки с мясом. Стоимость от 10 копеек до 15 – под комментарий «Они свихнулись там с этими драконовскими ценами»; слоеные пирожки лежали отдельно и стоили от 15 до 20 копеек. Для «Кулинарки» их пекли прямо в ресторане «Столичный» - автор – легендарный дядя Вася.
Пирожки полагалось купить в левом торце кулинарки, а затем неспешно проследовать мимо витрин с салатами, бело-бордовым желе, галантином, шницелями, котлетами, селедочным, креветочным и шоколадным маслом к правому крылу – где продавали бульон и кофе с молоком из огромных емкостей – стакан 16 копеек. На столиках стояли фаянсовые ванночки с крепчайшей горчицей, приготовленной способом «просто добавь воды». Такой же горчицей мыли посуду и подносы. Бульон наливали сперва в легендарный граненый стакан авторства Веры Мухиной, а затем, ближе к концу 1980-х – в белые бульонные чашки с двумя ручками, одна из которых непременно была отбита. Не то вследствие небрежности посудомоек, не то с дальним прицелом, чтобы не воровали))). В бульон предлагалось насыпать красного молотого перцу, который лежал в такой же фаянсовой ванночке, как и горчица, и чаще всего настолько пропитывался влагой, что из порошковой субстанции превращался в комковатую глинистую массу. Тем не менее находились любители подцепить его на кончик чайной ложки и долго стучать в стакане, размешивая перец в стремительно остывающем бульоне. Впрочем, все это действо затевалось исключительно ради пирожков.
Однако в Кулинарию на Крещатике, 5 шли чаще за котлетами по-киевски и пирожными – например, легендарным с темным бисквитом, кофейным кремом и шоколадной глазурью вариантом «Пражского торта» или Краковским; а собственно пирожкам было посвящено кафе «Пирожковая» по левую сторону от метро «Крещатик» (Крещатик, 17). Там, где в глубине двора находились туалеты, и туда стремились две толпы – одна прямо и целеустремленно – в самое дефицитное заведение на Крещатике, вторая, налево – плотно подзакусить. В той пирожковой всегда было не протолкнуться , там стоял ароматный дух сладкого теста; там часто экспериментировали – и можно было отыскать пирожки с курагой, со сливами, круглые – с изюмом, с творогом, а позже – даже с сыром.
Ну и беляши. Наш рассказ будет не полон, если мы не воспоем напоследок беляши, которые стоили от 11 копеек в середине 1960-х до 16 копеек в середине 1980-х. Мяса в них было много, но оно было приправлено зеленью и вызывало вполне обоснованные подозрения. Популярностью они стали пользоваться уже к концу 1980-х, когда оголодавшая киевская публика перестала «перебирать харчами».
Свежие пирожки были настоящим лакомством, и я помню только единственный раз, когда публика их начисто проигнорировала. Это было в три великих дня – на выставке пирожных в киевской Трубе на Крещатике))) но это уж точно отдельная история.

Взято из

https://www.facebook.com/groups/story.k ... &ref=notif
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 04 фев 2021, 21:54

Тетяна Пшенична
Вчора о 21:20 ·
Мій дідусь майже ніколи не пив звичайний чай. Скільки себе пам`ятаю, він завжди заварював різні гілочки. І якось я забула за цей напій, а в цьому році згадала )))
Для чаю можна брати гілочки з вишні, смородини, яблуні, шипшини, малини, йошти і чого ще забажаєте) Заварювати можна як окремо, так і створювати власні композиції.
Як заварювати чай з гілочок.
Нарізуємо гілочки з різних дерев та кущів (можна безпосередньо перед приготуванням, можна трохи заздалегідь). Я роблю такий чай з пізньої осені і до весни, поки дерева не почали розпускатися. Гілочки ріжу молоді, не хворі і, звичайно ж, не оброблені. На 1 літр води приблизно 4-5 шт. по 15-20 см, але можна більше-менше, все залежить від ваших вподобань. Найліпше для приготування такого напою, прокип`ятити гілочки 10-15 хв і настояти хоча б годин 6. Ви отримаєте ароматний, смачний, корисний чай з насиченим кольором)))
І, наприкінці, коротко про деякі властивості гілочок з різних дерев-кущів.
Гілки смородини покращують обмін речовин, підвищують імунітет, мають сечогінну дію. Такий чай корисний для судин та при ревматизмі. Їх можна заварити повторно, чай стає ще смачніший та ароматніший.
Вишневий чай має яскраво-червоне забарвлення із смаком ягід. Допомагає вивести пісок з нирок та корисний при циститі та при лікуванні цукрового діабету.
Чай із гілок малини п'ють при застудних захворюваннях, він сприяє потовиділенню й понижує температуру. Добре пити від кашлю. Такий чай підвищує імунітет, допомагає від печії. Допомагає при проблемах серцево-судинної системи, зміцнюють стінки кровоносних судин та очищає їх від холестерину. Корисний і тим, хто страждає від печії, розладів шлунку, відчуття важкості після їжі.
Гілочки із яблуні кольору майже не дають, але чай виходить надзвичайно смачний. Корисний при застуді, ангіні та при авітамінозі.
Чай з грушевих гілок допомагає при недугах сечостатевої системи у чоловіків. Його корисно пити тим, у кого хворі нирки, він допомагає виводити каміння.
Сливовий чай знімає стрес, заспокоює і розслабляє. Корисний для легенів.
Чай із лимоннику має стимулювальну дію, його не можна пити на ніч. Цей чай корисний як загальнозміцнювальний засіб. Під час епідемій грипу і в разі застуди — як профілактичний засіб.
Смачних і корисних напоїв!!!
#сонячназемля #екологічніпродукти #органічніпродукти #органическиепродукты #органічнеземлеробсто #кориснірецепти #сонячнийчай #чайзгілок #сонячнірецепти

Взято з

https://www.facebook.com/groups/feed/
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 10 фев 2021, 21:45

Литературный Клуб Марии Авериной
Вчора о 18:18 ·
Я несла свою беду
По весеннему по льду.
Надломился лед, душа оборвалася.
Камнем под воду пошла,
А беда — хоть тяжела —
А за острые края задержалася.
И беда с того вот дня
Ищет по свету меня,
Слухи ходят вместе с ней, с кривотолками.
А что я не умерла,
Знала голая ветла
Да еще перепела с перепелками.
Кто из них сказал ему,
Господину моему,
Только выдали меня, проболталися.
И, от страсти сам не свой,
Он отправился за мной,
А за ним беда с молвой привязалися.
Он настиг меня, догнал,
Обнял, на руки поднял.
Рядом с ним в седле беда ухмылялася.
Но остаться он не мог,
Был всего один денек,
А беда на вечный срок задержалася.
__________
Владимир Высоцкий
Беда

Взято з

https://www.facebook.com/permalink.php? ... &ref=notif
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 16 фев 2021, 16:58

Віктор Кучерук
8 год ·
Втомлений вітер вповільнює біг
І на подвір’ї вовтузиться сонно.
Місячним сяйвом посріблений сніг
Боязко сіється на підвіконня.
Закаламучені тьмою шибки
Дужий мороз помережив узором.
Тиша могильна лягла навзнаки
І розтягнулася враз неозоро.
Цокає мірно годинник вночі,
Щось папірець шурхотить таємниче, –
Блимає вогник тремтливий свічі
І зігріває думки і обличчя.
16.02.21
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 19 фев 2021, 16:45

Багатий Бодня
3 год ·
Як зберігати крафтовий сир?
1) Не купуйте сир для довготривалого зберігання. Тверді і напівтверді сири можна заморожувати і тримати в морозилці до 4 місяців, але для чого? Сир втратить свої смакові і поживні властивості.
2) Не зберігайте поряд сири з різних типів молока. До прикладу, козиний сир має легкий аромат («пахне вітром»).
3) Краще зберігати сир у відділенні для овочів.
4) За відсутності холодильника оберніть сир у змочений в солону воду рушник і остерігайтесь попадання сонячного проміння.
5) Сири зберігаються за ступенем дозрівання в температурному режимі від 1° до 8° C:
- свіжі сири (домашні похідні) - не більше 2-3 днів в емальованій або скляній посудині (під час купівлі зверніть увагу, щоб не було жодного тваринного запаху);
- розсільні (сулугуні, фета, бринза) зберігайте в розсолі, найдовше зберігається бринза - 2-3 тижні, сулугуні і фета - менше;
- тверді і напівтверді сири - в пергаменті, в скляній, керамічній, деревяній закритій посудинці. Забудьте про поліетилен! Сир живий! Зберігати варто цільним шматком. Якщо відрізали шматочок, зріз змастіть рослинною олією, а пергаментний папір замініть.
Сир можна зберігати достатньо довго (до 4-6 місяців), але при такому довготривалому зберіганні він буде втрачати вологу.
- сир з пліснявою не залишайте відкритим і зберігайте в пергаменті і закритій посудині до 3 діб;
- плавлений сир зберігайте до 10 діб;
- пармезан оберніть в полотно, попередньо змочене в солоній воді, та покладіть в холодильник в сухе місце.
Нехай вам смакує!
І не забудьте замовляти сири ось тут: cutt.ly/nyGtg0B

Взято з

https://www.facebook.com/groups/2729656117268303
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 16 авг 2022, 22:56

ТОКСИЧНОСТЬ НИТРАТОВ

Нитраты – соли азотной кислоты, которые довольно часто встречаются в объектах окружающей среды (воздух, вода, почва, продукты питания). Однако, при потреблении в повышенных количествах нитраты в пищеварительном тракте частично восстанавливаются до нитритов (более токсичных соединений), а последние при поступлении в кровь могут вызвать метгемоглобинемию – нарушение кровообращения. Кроме того, из нитритов в присутствии аминов могут образоваться N-нитрозамины, обладающие канцерогенной активностью (способствуют образованию раковых опухолей). При приеме высоких доз нитратов с питьевой водой или продуктами через 4–6 ч появляются тошнота, одышка, посинение кожных покровов и слизистых, понос. Сопровождается все это общей слабостью, головокружением, болями в затылочной области, сердцебиением.

Предельно-допустимая доза нитратов для взрослого человека - примерно 500 мг в день (5 мг на 1кг веса человека).

В Украине действуют максимально допустимые уровни нитратов в овощах и фруктах:
- руккола – 7000 мг/кг;
- салат-латук – 5000 мг/кг;
- петрушка, укроп – 2000 мг/кг;
- шпинат – 3500 мг/кг;
- редис – 1500 мг/кг;
- буряк – 1400 мг/кг;
- капуста ранняя – 900 мг/кг;
- лук-перо – 600 мг/кг;
- кабачки, ранняя морковь – 400 мг/кг;
- картофель – 250 мг/кг;
- тыква, перец – 200 мг/кг;
- томаты, огурцы – 150 мг/кг;
- арбуз, дыня, яблоки, груши, виноград, клубника - 60 мг/кг.

Где накапливаются нитраты?
- капуста – в верхних листах и кочерыжке;
- огурцы, кабачки, редис – в кожуре и плодоножке;
- картофель – под кожурой и в сердцевине клубня;
- томаты – в кожуре;
- зелень, салат, укроп, петрушка – в прожилках и черенках.

Как снизить уровень нитратов в овощах и фруктах?
- выбирать спелые плоды;
- первичная кулинарная обработка (мойка, чистка);
- вымачивание зелени в холодной воде;
- термообработка (варка, тушение, готовка на пару).

Как проверить овощи и фрукты на содержание нитратов?
Концентрация нитратов в овощах, фруктах определяется в лаборатории, на профессиональном приборе – нитратомере.
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 18 авг 2022, 23:43

А чи знали Ви, що чорнобривці - це не лише дуже красива квітка, але й важлива сільськогосподарська культура, з якої виготовляють спеції, харчові барвники, лікарські препарати та сировину для парфумерної промисловості?

Батьківщиною цих квітів вважають Мексику, адже саме ацтеки вперше почали культивувати чорнобривці, а іспанці завезли їх до Європи на початку XVI століття. Існує понад 60 видів чорнобривців, однак найбільш цінними є так звані "махрові", або "повні" (на фото) чорнобривці, із яких можна отримати значно більше сировини. Лідерами за обсягом вирощування чорнобривців є азійські держави (Індія, Китай, Таїланд, Пакистан). Популярною ця рослина залишається і в себе на батьківщині, зокрема в Мексиці та інших країнах Центральної Америки, однак обсяги вирощування значно менші, ніж в Азії.

На фото - вирощування махрових чорнобривців в Індії та Китаї.
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 19 авг 2022, 04:02

Холестерин і здоров'я

Під моєю статею про майонез одна лікарка казала, що майонез атерогенний продукт (холестерин - атеросклероз - інфаркт - смерть - цвинтар - рай. Це якщо коротко.), а я маю розуміти, що несу велику відповідальність, даючи людям рекомендації. З другим твердженням я погоджуюсь, а про перше ми зараз поговоримо.

Справа в тому, що я уникаю різні демагогічні суперечки в соціальних мережах, думаю, ви це помітили. Мені це не цікаво, адже воно їсть енергію і час, а мені є куди дівати і перше, і друге. На аргументи лікарки, я попросив показати мені РКД причинного зв'язку майонезу з атеросклерозом. Шах і мат - таких досліджень нема. Я, звісно, це знав, нечесна гра. Вінават, прастітє. Так, мені 31, і я досі дуркую.

Та бог з нею, з лікаркою, давайте розбиратись з холестерином.

Холестерин - це щось хороше чи погане? Погане? А чому? А що таке холестерин? Думаю, на два останні питання більшість не зможете дати внятної відповіді. Смішно, правда: ви не знаєте, що таке холестерин, ви не знаєте, чому він поганий, але знаєте, що поганий. Поганий і крапка.

Наше тіло складається з клітин, які мають оболонку, як ми з вами шкіру. Є речовина, яка робить цю оболонку міцною. Ця речовина - холестерин. Холестерин поганий?

Є речовина, з якої в печінці утворюються жовчні кислоти, що допомагають засвоюватись жирам з їжі. Ця речовина - холестерин. Холестерин поганий?

Статеві гормони, які роблять нас тими, ким ми є, утворюються з однієї речовини. Як ви вже догадались, це холестерин. Холестерин поганий?

А тепер задумайтесь, ваше переконання, що холестерин поганий, виявилось, як ви бачите, помилковим. Скільки ще таких помилкових переконань ви носите в голові? Просто задумайтесь... але ненадовго, ми продовжуємо.

Ми боїмось холестерину, бо щось чули про ліпопротеїни низької щільності - поганий холестерин, які вбудовуються в стінки судин, утворюють атеросклеротичні бляшки. Бляшки відриваються і закупорюють власні судини серця. Все, привіт, інфаркте! Жах! «Поганий холестерин» - це білок, який переносить холестерин і жири з печінки до різних тканин, і з яйцями на вашій тарілці він має мало спільного...

Так, яйця, печінка і м'ясо містять холестерин, але що в цьому поганого? Ви знали, що 75% холестерину утворюється в печінці, і тільки 25% ми отримуємо з їжі? А ви знали, що якщо ми отримуємо багато холестерину з їжі, печінка компенсовує це зниженням власного утворення холестерину? Ви знали, при високохолестериновому харчуванні в крові зростає і «поганий холестерин» (ЛПНЩ), і «хороший» (ЛПВЩ)? І це важливе уточнення, адже значення має не кількість холестерину в крові, а співвідношення різних фракцій.

Дебати щодо впливу харчового холестерину на атеросклероз ведуться давно. Вчені загодовують бідних тваринок кінськими дозами холестерину. Але такі експерименти на братах наших менших - це вистріл з пальця в небо із заплющеними очима: різні тварини по різному реагують на холестерин, та й безшерстий примат - не кролик і навіть не щур.

З когортними (спостережувальними) дослідженнями справи ще гірші: люди, які споживають багато холестерину - це, зазвичай малорухливі індивіди, які споживають мало клітковини і багато насиченого жиру. Всі три фактори (гіподинамія, насичений жир, мало клітковини) негативно впливають на серцево-судинні захворювання (ССЗ).

Провести рандомізований контрольований дослід на людях, який би визначив вплив харчового холестерину на атеросклероз нереально: 1) атеросклероз потребує часу; 2) такий дослід неетичний. Тому їх нема.

В середньому люди з ішемічною хворобою серця (ІХС) споживають 223мг/1000ккал холестерину, тоді як здорові - 216мг/1000ккал. Ви бачите суттєву різницю? Якщо врахувати денний калораж, різниця буде десь 16мг. При добовому метаболізмі холестерину більше 1000мг, цифри більш ніж смішні.

Дуже важко диференціювати вплив холестерину від впливу насиченого жиру, адже всі продукти, що містять холестерин, містять і насичений жир. Важко, але можливо. Візьмімо в руки яйця. (Чоловіче, вийми руку з трусів, я про курячі!) Справа в тому, що яйця в порівнянні з іншими продуктами містять набагато більше холестерину по відношенню до насиченого жиру. Якщо любителі яєць частіше мають ІХС, то й холестерин винен.

Так от, таких досліджень проводилось багато, і вчені не бачать зв'язку між споживанням яєць і ССЗ. Окрім того, Японія, Франція, Мексика та Іспанія - країни, в яких їдять найбільше яєць, мають низький показник смертності від ІХС.

Істинна причина ССЗ - сучасний спосіб життя: гіперкалорійна дієта, яка бідна на цільну рослинну їжу, але багата тваринними жирами, алкоголь, цигарки та малорухливий спосіб життя.

І все ж таки, американська асоціація серця (AHA) рекомендує перестрахуватись і не ЗЛОвживати холестерином.

Цукор - поганий, сіль - поганий, картопля - поганий, холестерин - поганий... Може, досить? Між чорним і білим є багато відтінків сірого. Хоча нє, сюди більше підходить інший, трохи перефразований мною, вислів: ліки від отрути різняться не так речовиною, як кількістю.

Завжди ваш Віктор Мандзяк - той, що, незважаючи на усвідомлення обмеженості власних когнітивних можливостей, силкується пізнати цей світ.

Література:
https://www.ahajournals.org/doi/10.1161 ... 0000000743
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11111098/

Моя сторінка в iнсті: https://www.instagram.com/viktor_mandziak/
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Пред.След.

Вернуться в Барахолка

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 8

cron