А поговорить...

Спонсор форума
Изображение

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 12 июн 2019, 17:11

ПРО ГЛАГОЛЫ LIE и LAY

Есть в мире английского темы, которые понимаются сами собой, интуитивно. Достаточно пару раз услышать слово или фразу – и хоп, все сразу понятно!

Но к сожалению, еще есть вещи, которые ну никак не хотят пониматься быстро и интуитивно! И встречаясь с ними раз за разом, ловишь себя на досадной мысли: “Опять непонятно!” И оставляешь на потом.

И мне кажется, что слова LIE и LAY относятся к этой неудобной категории.

Но к счастью, здесь можно применить простой и действенный способ: разобраться медленно и детально. Примерно как, убираясь в квартире, в большинстве мест достаточно на ходу протереть пыль, есть места, где нужно остановится и оттирать как следует.

Итак, если есть желание, пожалуйста, возьмите тряпочку и для начала ответьте:

Как переводится слово LIE?
Как переводится слово LAY?
Это правильные глаголы или нет? И если нет, то какие у них три формы?

***

Давайте начнем с глагола LIE. Он может значить две вещи.

Во-первых, LIE – это ЛГАТЬ. И хотя мало кто назовет вранье делом правильным, глагол LIE – именно правильный. То есть его вторая и третья формы – LIED.

Поэтому фраза “Учительница физики опять НАВРАЛА о своем романе с Эйнштейном”

по-английски будет:

The physics teacher LIED about her affair with Einstein again.

А еще LIE значит ЛЕЖАТЬ. Или ЛЕЧЬ. И хотя никто не скажет, что лежать – вещь неправильная, глагол этот англичане почему-то решили сделать именно таким. Три его формы – LIE - LAY - LAIN.

Поэтому фраза “Эйнштейн ЛЕГ на колени учительницы и нашептал ей стишок про катер”

по-английски будет

Einstein LAY on the teacher’s lap and whispered her a poem about a motorboat.

***

А -ing’овая форма LIE, вне зависимости от значения, будет LYING:

Look! Einstein is LYING under the teacher’s bed again! – You’re LYING!
Смотри! Эйнштейн опять ЛЕЖИТ под кроватью учительницы! – Ты ВРЕШЬ!

***

А глагол LAY?

А он значит КЛАСТЬ. Это вполне себе синоним PUT (тоже “класть”), но LAY значит “положить в горизонтальное положение, и обычно аккуратно”.

Поэтому фраза

Please LAY the baby on the back. (“Положи младенца на спину”)

прозвучит более заботливо, чем

Please put the baby on the back.

***

Глагол LAY – неправильный. У него и вторая, и третья формы одинаковые – LAID.

Einstein LAID the baby on the back and went to wash the cherries.
Эйнштейн ПОЛОЖИЛ младенца на спину и пошел мыть вишни.

***

Еще с глаголом LAY есть парочка интересных клише – LAY THE TABLE (“накрывать на стол”) и LAY AN EGG (“снести яйцо”, это, понятное дело, о птицах).

Вот фермер Карл-Хайнц Румменигге за бутылочкой шнапса внезапно овладел языком птиц и говорит несушке Ганне:

If you LAY me an egg a day, I won’t LAY my table with your grilled boyfriend!
Будешь мне НЕСТИ яйцо в день, я никогда не НАКРОЮ стол твоим жареным женихом.

(Это он так глупо шутит, конечно).

***

Как вы уже наверняка заметили, слово LAY в зависимости от контекста может значить и “лег” (то есть lie в прошедшем времени), и “класть” (lay в настоящем или в инфинитиве).

Вот еще примеры:

Your cat LAY on my laptop again! – Твой кот опять ЛЕЖАЛ на моем ноутбуке! (глагол lie в прошедшем времени).

You can LAY your coat on the sofa and sit down . – Можешь ПОЛОЖИТЬ пальто на кровать и садись. (глагол lay в инфинитиве).

Einstein LAY in bed all day after his fight with Rummenigge. – Эйнштейн ЛЕЖАЛ в кровати весь день после драки с Румменигге. (глагол lie в прошедшем времени).

I never LAY the table before the guests arrive. – Я никогда не НАКРЫВАЮ на стол, пока не придут гости. (глагол lay в настоящем времени).

***

Ну что, тряпочкой мы все, кажется, оттерли. Теперь осталось немного отполировать. Давайте сделаем небольшое упражнение – и мы короли глаголов LIE и LAY!

Переведите на английский (фразы в скобках переводить не надо).

1 Юрий опять лежит на моей кровати?
2 Пожалуйста, положи поросеночка на коврик для йоги.
3 Дональд накрыл на стол и ушел.
4 (Разговор двух куриц с фермы Карла-Хайнца Румменигге о третьей) Я не вру. – Ты врешь. Мелисса лежала на диване хозяина, но она там не несла никаких яиц.
5 Эйнштейн разложил коврик для йоги на полу и сказал учительнице физики: “Начнем эксперимент”.
6 (Разговор двух котов из Microsoft о третьем). – Вагнер живет в кабинете Билла Гейтса. – Он тебе врал. Он только лежал на полу рядом с его кабинетом пару раз.

Мини-словарь:
поросеночек – piglet
коврик для йоги – yoga mat
ушел – left
диван хозяина – the master’s sofa
кабинет Билла Гейтса – Bill Gates’ office
на полу рядом с его кабинетом – on the floor next to his office
пару раз – a couple of times

***

КЛЮЧ К УПРАЖНЕНИЮ

1 Is Yuri lying on my bed again?
2 Please lay the piglet on the yoga mat.
3 Donald laid the table and left.
4 I'm not lying. – Yes, you’re lying. Melissa lay on the master’s sofa but she didn’t lay any eggs there.
5 Einstein laid the yoga mat on the floor and said to the physics teacher: “Let’s start the experiment”.
6 Wagner lives in Bill Gates’ office. – He lied to you. He only lay on the floor next to his office a couple of times.

Трудно? Пожалуйста, сделайте это упражнение еще два-три раза в другие дни. Обязательно будет легко, обещаю!

***

Взято из

https://www.facebook.com/groups/2925831 ... p_activity
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 14 июн 2019, 11:03

На чём сорвать зло и негативную энергию. https://www.youtube.com/watch?v=zRbGnwo ... s1j-7y%3A6
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 20 июн 2019, 12:22

ЇЖА МАЙБУТНЬОГО: нідерландська компанія розпочала виробництво тваринних кормів на основі комах
Поширити на Facebook Твітнути на Twitter




Нідерландська компанія Protix розпочала виробництво білкової сировини на основі комах. Експерти бачать в комах досить перспективний і калорійний матеріал практично для всіх галузей тваринництва і птахівництва.

Король Віллем-Олександр особисто відкрив одну з найсучасніших ферм по розведенню комах в голландському місті Берген-оп-Зом.

На заводі компанії Protix комахи розводяться і обробляються за новітніми технологіями. Їх використовують в якості постачальників білка для тваринних кормів. Продукція експортується до країн Європейського Союзу, в тому числі і до Німеччини.

Завод в Берген-оп-Зомі є першим в світі мега-заводом з розведення комах, де одразу на місці відбувається переробка сировини в корм.

Компанія має намір працювати за принципом кругової економіки: залишки рослинної їжі переробляються на корм комахам, а самі комахи утворюють багату білком сировину для годування тварин.

В ЄС корми з комах дозволені лише в галузі рибної промисловості та в індустрії кормів для домашніх тварин. Однак очікується, що в найближчому майбутньому ці корми будуть дозволені в свинарстві та птахівництві.

Загалом, розведення комах має ряд беззаперечних переваг: вони багаті білком, не потребують великих площ для розведення, харчуються відходами і до того ж є непоганим джерелом їжі та енергії для багатьох тварин. Крім того, комахи є чудовим переробником органічних відходів. Вони здатні витягувати з них до 70% поживних речовин. Також розведення комах може бути організовано практично де завгодно, оскільки існування вони не мають потреби в родючому грунті.

Взято з
https://agroday.com.ua/2019/06/20/v-nid ... ovi-komah/
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 26 июл 2019, 22:10

Обретение Мастерства з Tetyana Watson.Вподобати сторінку
24 липня о 17:16
Всемирно известная голливудская актриса Джулия Робертс опубликовала сенсационное послание.
В нём она не просит, умоляет всех женщин занять активную позицию, и перестать уделять внимание только внешней красоте, в ущерб себе и своему естеству.

Вот, что она говорит:

"Совершенство – это болезнь, которой страдают многие нации. Мы наносим тонну макияжа на наши лица. Мы регулярно вкалываем что-нибудь себе в лицо и морим себя голодом, ради идеальных форм.
Мы всё время хотим исправить то, что в этом не нуждается. А то, о чём мы должны заботиться в первую очередь, остается без нашего внимания.

Знаете, что это?
Речь идет о нашей душе.
Именно она нуждается в более тщательном уходе и заботе. И пришло время ею заняться.
Я бы хотела понять простую вещь: как вы можете все время ждать, что кто-то вас полюбит, если вы сами себя полюбить не можете?
Перекраивая свою внешность, разве можно сказать, что вы довольны собой? Ответ простой: нет.

Вы должны понимать, что не имеет значения, как вы выглядите снаружи, если внутри у вас пустота.

Сегодня я заявляю: я больше не буду делать макияж, я не хочу носить чужое лицо. Настало время сбросить маски.
Я в курсе, что у меня есть морщины, но я хочу их видеть. Ведь это в первую очередь настоящая я.
И я хочу, чтобы вы принимали меня такой, какая я есть.

Сегодня все сошли с ума и помешались на внешности.
Вы не представляете какой доход зарабатывают косметологические и косметические компании после того, как им удалось вбить вам в голову, что вам срочно нужно вкладывать финансы, чтобы оттянуть то, что по истине неизбежно.

Вы действительно считаете, что должны прибегать к нездоровым, болезненным процедурам, которые якобы делают вас лучше, моложе.

Принципы красоты 21-го века четко можно определить как ненормальные.
Это красота на стероидах, которая, как вирус, распространяется по всему миру.
Это же ужас!

Когда же вы поймете, что эти искусственно созданные правила правят миром и держат нас в плену иллюзий по поводу своих внешних данных?

Мы не можем просто наслаждаться своим естеством, мы обязаны следовать тем канонам красоты, которые нам навязало современное общество.

Но знаете что? Я от этого устала.
И я выбираю сказать себе: стоп. И попросить всех вокруг остановиться и вспомнить, кто мы есть на самом деле и чего же мы действительно хотим в этой жизни.

Никто и никогда не сможет на 100% соответствовать критериям красоты.
Внешняя оболочка – это последнее, что нас должно интересовать в других людях. Только наша душа имеет значение – запомните это навсегда"
.
© Джулия Робертс

Взято из

https://www.facebook.com/groups/3989991 ... p_activity
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 31 июл 2019, 09:31

СНЕКОТА: українці споживають 1,5 кг снеків в рік
Поширити на Facebook Твітнути на Twitter




Мода на здоровий спосіб життя веде до зростання попиту на снеки серед українців, і це не парадокс. Снеки — це не тільки шкідливі чіпси, але й злакові батончики з додаванням сухофруктів, горіхів або мюслі. Також такими “здоровими” снеками можна вважати горіхи і сухофрукти окремо.

При цьому українці не до кінця сприймають снеки як повноцінний перекус, віддаючи перевагу свіжим фруктам, овочам або молочним продуктам, вважають в Pro-Consulting.

Щодо структури споживання, то мюслі й злакові батончики на українському ринку представлені переважно вітчизняною продукцією. У 2017 році такої було 91%, роком раніше — більше 95%. Частка імпортних снеків за цей період зросла з 4,8 до 9%.



За останні два роки в Україні відзначався ріст продажів різних сумішей горіхів і сухофруктів. Як пояснюють в Pro-Consulting, цьому сприяло відновлення харчової промисловості, а також падіння світових цін на таку продукцію.

Особливо важливий останній фактор, адже сухофрукти на вітчизняному ринку переважають імпортні (до 99%). Аніж витрачатися на дорогу сушку, бізнес воліє купувати готові сухофрукти за кордоном і займатися лише їх фасуванням.

А ось горіхові суміші в українських супермаркетах зазвичай місцевого виробництва. Частка імпорту складає до 4%.

Вважається, що пересічний українець за рік споживає близько 1,5 кг снеків. Європейські жителі з’їдають 6 кг, американці — 10 кг. Чверть населення України споживають снеки щодня.

Взято з
https://agroday.com.ua/2018/01/14/modny ... kiv-v-rik/
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 05 авг 2019, 14:17

НАРОСТИЛИ ВУГЛЕЦЮ:перспективність інвестицій у “здоров’я грунту”



На даний час конвенційне сільське господарство значною мірою покладається на хімічні добрива, щоб компенсувати втрату природної родючості грунтів. І в той час як хімічні добрива допомагають культурам рости, деякі факти наводять на думку, що вони водночас сприяють втраті грунтом вуглецю. Поживними речовинами добрив можуть харчуватися саме ті мікроорганізми, що виділяють вуглець в атмосферу. Щедро удобрені «хімією» рослини також можуть виділяти в грунт менше вуглецю, а це руйнує споконвічний симбіоз коріння рослин, грунтових грибів та мікроорганізмів.
Служба охорони природних ресурсів Міністерства сільського господарства США, створена для вирішення проблеми вітрової ерозії в 30-х, зараз наголошує на важливості збереження вуглецю в грунті. Але одна з особливостей руху за відновлюване сільське господарство, що шириться зараз Америкою, – те, що його рушійною силою виступає ініціатива самих фермерів. Вони переживають за вуглець у грунті не тому, що про це їм кажуть міністерські чиновники чи науковці, а тому, що це допомагає їм окуповувати свої затрати.
Дарен Вільямс із Канзасу – приклад такого фермера. Близько 20 років він працював будівельним підрядником у столиці штату, поки криза 2007 року не залишила його без роботи. Він ще підлітком працював на сімейній фермі, але потім родина здала всі землі в оренду. Тому Дарен знав, як важко фермеру звести кінці з кінцями. Однак його надихнула стаття про фермера і скотаря з Північної Дакоти, який шляхом проб і помилок створив більш економічно-ефективну систему ведення господарства. Суть її полягала в тому, що якщо фермер фокусується на здоров’ї грунту, а не на врожайності, економічні показники у нього покращуються – не завдяки зростанню врожайності, а завдяки зменшенню обсягів внесення добрив та інших затрат, що робить тонну продукції дешевшою. Дарен Вільямс вирішив працювати за цим рецептом, і якщо за 3 роки він розориться, то більше ніколи не повертатиметься до фермерства.
Але через 3 роки він не розорився, а через 7 побачив, що його господарювання по-новому приносить економічні дивіденди. Почавши з 24 га, зараз Вільямс обробляє 800 і щойно докупив ще 80 га.
Наприклад, на одному з його полів він посіяв як покривні культури сорго заввишки майже 2,5 м, вігну променисту і дайкон. Ці культури росли в суміжному посіві, приносячи кожна по-своєму користь для грунту. Довгі коренеплоди дайкону розпушували грунт і подавали поживні речовини до поверхні, сорго сформувало численні корінці, забезпечуючи органічну речовину для грунту, а вігна акумулювала азотофіксуючі бактерії. Поле випасало стадо ВРХ, додатково удобрюючи грунт. На зміну цим покривним культурам прийдуть польові. «Якби я не вигадав цей спосіб господарювання, я б уже не був фермером», – говорить Дарен Вільямс.
Його поля вкриває мульча з покривних культур, поживних решток польових культур і гною. Вона заважає проростати бур’янам, які зазвичай для фермерів у цій місцевості є проблемою №1 через сформовану багатьма сегетальними видами резистентність до гербіцидів. «У мене не буває такого, щоб я не спав ночами, розмірковуючи, як вивести бур’яни», – говорить Дарен Вільямс.
Звичайно ж, обробляє він свої поля «по нулю». Мінімізація переміщення грунту запобігає ерозії, втратам вологи і залишає грунтову екосистему – черв’яків, гриби, коріння та інше – в цілому не порушеною. На одному з соєвих полів він демонструє структуру грунту – вона добре проходять крізь пальці дрібними частинками. «Це саме те, що треба», – коментує фермер. Грунт просіяли дощові черв’яки і довели його до такого структурного стану, що волога вбирається, але дрібні частинки не вимиваються.
Дарен Вільямс відзначає, що клімат зараз змінюється. Дощі тут зазвичай грозові, зливові. Але останніми роками таких злив з грозами поменшало, але вони стали ще інтенсивнішими. «Потрібно зуміти вловити вологу і законсервувати її в грунті», – говорить фермер.
Зосереджуючись на здоров’ї грунту, він знизив обсяги внесення гербіцидів на 75%, а добрив – на 45%. Фермер не витрачається на інсектициди, використовуючи для контролю шкідників корисних комах, так само, як на насіння ГМ-сортів, стійких до гербіцидів. Він підрахував, що тонна сої йому обходиться на 20% дешевше, ніж його сусідам, які працюють за традиційними інтенсивними технологіями. При цьому врожайність у фермера, за його словами, – одна з найвищих у штаті. А вміст органічної речовини у грунті зріс із приблизно 2% подекуди до 3,5%.
Фермер з Північної Дакоти, з якого Вільямс брав приклад, підвищив вміст вуглецю в своїх грунтах більш ніж утричі порівняно з 90-ми роками. Співробітники сільськогосподарської дослідницької служби міністерства сільського господарства США підтвердили, що вміст вуглецю в грунті у нього вдвічі-втричі вищий, ніж у його сусідів.
Таким чином, ці фермери показали, що заходи з нарощування вмісту вуглецю в грунті можуть бути не тільки корисними для грунтової екосистеми, але й економічно вигідними.
Тож подібні заходи стали отримувати підтримку на державному рівні. Так, у шт.Нью-Йорк прийнято закон, який надає податковий кредит фермерам, що домоглися підвищення частки вуглецю в грунті. Закон про здоров’я грунтів прийнятий також і у шт.Меріленд. У шт.Массачусетс запропонували освітню програму для фермерів з питань підвищення вмісту вуглецю в грунті. Дослідження в цій сфері підтримують з бюджету в шт. Гавайї. Свої проекти з підвищення вмісту вуглецю в грунті запрацювали в штатах Колорадо, Арізона й Монтана.
Але найбільшого прогресу в цьому напрямку досягла Каліфорнія, де вже в половині округів є фермери й скотарі, які запроваджують в себе технології, подібні до тих, що практикує Дарен Вільямс. Дані технології планують впровадити також і в Сан-Франциско, де вже працює наймасштабніша в країні програма компостування міських відходів.
Важливою технологією підвищення вмісту вуглецю в грунті є компостування. Однак низка науковців обережно оцінюють його перспективи. Оскільки сама технологія виробництва компосту досить енергомістка. До того ж міські органічні відходи можуть містити частинки пластику і скла.
Зате компосту може бути багато. Його джерелом можуть виступати харчові відходи, до яких у США потрапляє від 30 до 40% виготовлених продуктів. «Компостом може стати все, що колись було живим», – говорять його виробники, показуючи свої виробництва, де використовуються відходи з птахофабрик (в т. ч. пір’я), кінський гній і деревну тирсу.

Взято з
https://agroday.com.ua/2019/08/05/naros ... ya-gruntu/
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 06 авг 2019, 14:33

МОЛОКО БАНКІРА: банківський співробітник продає “молоко” з бананової сировини
Поширити на Facebook Твітнути на Twitter




Банківський співробітник зі штату Міннесота (Сполучені Штати Америки), Джефф Річардс, розробив унікальний напій – «молоко» з бананової сировини, який покликаний стати гідною і гіпоалергенною альтернативою звичайному, коров’ячому продукту.

В даний момент розробка Дждеффа отримала широкий відгук. Сьогодні його продукт продається в двох тисячах торгових точок по всій території США. А починалося все на кухні у Річардса, який свого часу зрозумів, що не може пити традиційне молоко без шкоди своєму здоров’ю.

Алергія на лактозу не дозволяла Джеффу вживати молочні продукти з цільного коров’ячого молока. Тому Річардс попросив підтримки у друзів з аграрного вузу штату Міннесота. Вони допомогли банкіру розробити напій з бананової сировини, який не викликає алергічних реакцій.

До складу унікального напою, крім бананів, входить вода, рослинна олія, а також морська сіль і кориця. Продукт повністю органічний. Ціна на нього теж приємно дивує.

Окрім цього, напій не містить холестерину, а також великої кількості калорій і цукру (всього шістдесят калорій і три грами цукру на двісті грамів продукту). Сьогодні в планах «молочника» – вихід на світовий ринок.

Взято з

https://agroday.com.ua/2019/08/06/bananove-moloko/
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 10 авг 2019, 22:53

Якщо людина несподівано впала ,кажуть оцими простими речами можна діагностувати інсульт й в перші три години почати лікування інакше смерть

1. Попросіть людину посміхнутися (вона не зможе цього зробити)

2. Попросіть сказати просте речення (напр. «Сьогодні гарна погода»)

3. Попросіть підняти обидві руки (не зможе або тільки частково зможе підняти)

4. Попросіть висунути язик. Якщо язик викривлений, повернений — це теж ознака інсульту)Якщо проблеми виникнуть навіть з одним із цих завдань — телефонуйте в швидку і описувати симптоми по телефону!
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 11 авг 2019, 11:47

Максим Залевський почувається вдячно.
Вчора о 12:08 ·
Про що мовчить Cowspiracy або чому корови потрібні (лонгрід)

Зараз, коли у світі веганство зростає на 800% у рік, хотілось би кілька слів сказати на підтримку корів. Можливо розвіяти кілька поширених міфів, особливо в суспільстві, де люди ніколи не торкались живої корови.

Все моє дитинство пройшло з коровою, скажу мабуть більше, так склалось, що я змінив грудне молоко на коров’яче у шість місяців і буквально виріс на ньому. Тому, коли кілька років назад мені показали фільм Cowspiracy, про страждання тварин у неволі і шкоду тваринницьких ферм, у мене були досить змішані почуття.

Ще тоді я закликав відділити промислово вирощені корови від домашніх, бо справа така, що веганство досить радикальна ідеологія, і на часі мабуть досить корисна, щоб зробити якісь революційні зміни у нашому суспільстві. Проте, я все ж хочу окреслити кілька аргументів на користь домашніх корів і парнокопитних в цілому.

Вже зараз ситуація у світі складається так, що через масовий перехід мілленіалів на веганство, поголів’я парнокопитних скорочуються: наприклад вирощування вівців у Новій Зеландії скоротилось із 70 до 30 млн голів всього за 10 років і ця динаміка спостережується з коровами також. Що вже говорити про Україну, де поголів’я домашніх корів ітак скорочується катастрофічно з кожним роком, у селах їх вже практично не залишилось, бо все вимірюється в надоях та вигідності справи, або ж з точки зору, веганів в етичності. Проте є ряд факторів, які варто було б мабуть включити додатково у сучасний погляд на вирощування корів.

Про етичність
Не знаю, зараз із цими всіма фільмами про жорстокість поводження з тваринами складається таке враження, що тварини, особливо корови, страждають живучи серед людей. Проте це не зовсім так. У нас завжди була корова і ми всі її любили. Вона залюбки нас катала і їла з нами абрикоси, а ми захоплено дивились, як вона випльовує кісточки. Ми випасали всіх корів на селі і знали імена і повадки кожної з них. Повірте, не обов`язково бути переконаним вайшнавом чи веганом, щоб відчувати любов до корів. В Україні корова завжди була напівбожеством. Повірте домашні корови ображаються не гірше від людей і довгі діалоги з ними інколи навіть цікавіші.

Так, можливо, варто переглянути етичність забою цих тварин і створити побільше притулків, де вони б доживали і поновлювали екосистему, як це роблять у Безводному, проте є чимало випадків, де тварини у господарів помирали своєю смертю і їх любили до останнього навіть без спеціалізованих притулків.

У кожному випадку я за те, щоб не плутати промислове тваринництво, де тварини живуть у клітках і не бачать сонячного світла і тваринництво на вільному випасі з етичним поводженням до тварин. Тому, що корови потрібні і людям і планеті.

Для чого корови людям?
У сучасного тваринництва є дві сторони медалі і темна полягає в не оправданому використанні ресурсів для вирощування технічного м`яса, за рахунок зернових. Про це якраз найбільше інформації, і тут масса негативних наслідків від гормонального вирощування до викидів метану. Від такого технічного м`яса варто відмовлятись однозначно. І так як у нас поки немає чіткого поділу між продуктами натуральними і технічними, простіше бути вегетаріанцем. Що в принципі я здебільшого і роблю.

Проте варто пам’ятати про культури народів, що не зможуть вижити без м`яса. Нещодавно мені розповіли про сім`ї монголів, що живуть у степу і там ніщо не росте окрім парнокопитних, теж саме можу сказати про казахів, де я був особисто і багато інших кочових народів. Зверніть увагу, що й наші села теж зникають вслід за зникненням там корів, бо це частина культури нашого народу.

Молоко
Тут мабуть варто сказати про пастеризацію, бо живого його знайти вже досить складно. Але саме “парне молоко” з живими бактеріями і створює імунітет людей, які його споживають.
Усі знають, що діти, де є собака чи кіт в домі, мають кращий імунітет і менше хворіють. Проте з коровою теж саме і натуральні молочні продукти - це той же обмін бактеріями. І чим більше їх у нашому кишківнику, тим ми стійкіші до зовнішніх впливів.

Алергени не отрута!
Такий надпис я зустрів в Італії на кемпінгу і список різних продуктів, з лактозою і глютеном. Нажаль ми ростемо у пастеризованому світі без бактерій, часто до 90% часу проводимо у стерильних приміщеннях і по суті міленіали стали вже новим типом людей, для яких потрапити в звичайне село може бути небезпечним контактом і склянка живого молока часто закінчується отруєнням.

Проте мені здається саме ті спільноти, які контактуватимуть із парнокопитними матимуть більше шансів вижити, коли людей, як монокультуру, охопить якийсь несподіваний стійкий вірус.
Я чомусь переконаний, що без парнокопитних виживання нашого виду у перспективі ще менший, ніж без бджіл.

Про бджоли, авокадо і інжир
Якщо повернутись до етичності, то ідейним веганам у свою чергу було б правильно відмовитись від такого популярного продукту, як авокадо та інжиру. Бо саме на їх вирощування зараз переорієнтувалися країни третього світу і ресурсів на їх вирощування іде не менше, ніж на стейк з говядини. Плюс бджіл возять в таких же клітках, як корів, і нещадно експлуатують для запилення плантацій. Так само нещадно вирубують ліси, щоб забезпечити нових свідомих мілленіалів соєвим тофу, те ж саме можна сказати про оливкову олію.
А чіа і амарант так зросли в ціні, що місцеві індіанці змушені голодувати, бо не можуть собі кашу зварити, через накручені веганами ціни.
Що поробиш, ринок світової торгівлі досить прагматичний, він оперативно реагує на потреби трендів західного суспільства, бо це і є джерелом їх доходу і основою сучасного розподілу ресурсів. Страждають найнезахищеніші.

Проте чи варто при цьому звинувачувати усіх навколо? Чи можливо вибирати місцеву продукцію, перейти з чіа на ячневу крупу, з батату на пастернак, наприклад. А ви куштували коли небуть салат із ріпою чи цукровим буряком, повірте - це смачно. А як зрадіють наші органічні фермери від такого запиту, просто win-win!

Ревайлдінг і карбонові ферми
Можливо ці терміни зараз нові, але саме вони можуть стати визначальними для майбутнього наших корівок і тваринництва в цілому.
Що б ми не говорили про аграрні ферми без тварин, відмову від переорювання на користь мульчування та компостування. Ніщо не дасть такого швидкого приросту біорізноманіття на землі, як робота парнокопитних. Вони є основна альтернатива мінеральних добрив і штучного відновлення родючості ґрунтів. Бо на мікрорівні це знову ж таки насичення бактеріями.
Корівки на пасовищах - це пробіотики для фермерських полів, альтернатива тієї ж антибактеріальної санітарії гербіцидами і фунгіцидами, яка зараз так поширена у наших містах.
Парнокопитні віртуозно розрихлюють грунт і насичують його перегноєм, буквально закопують вуглець копитами в землю, і що б там не говорили зменшують парниковий ефект.

Повертаючись до Cowspiracy, варто аргументувати, що кочівники з оленями в тундрі і колишні стада бізонів у преріях - це по суті прототипи гігантських рукотворних карбонових ферм, що забезпечували існування цілих цивілізацій, а також ріст кореневої системи рослин і стримування СО2. А викиди метану від тварин при цьому незрівнянно мізерний порівняно з тими ж промисловими фермами, де на зерні і гормонах вирощують тварин з абсолютно іншими бактеріями у кишківнику, що генерують інші скупчення газів і страждають у клітках.
Карбонові ферми для корів можуть стати і місцем для самозабезпечення і місцем для виживання, як виду у веганському суспільстві.

Також, згадуючи про ревайлдінг, відновлення дикої природи, що стає трендом у Європі, варто згадати про опустелювання нашого півдня та сходу та відновлення екосистеми річок і боліт, яке можуть зупинити стада корів. Чого варті приклади ревайлдінгу у гирлі Дунаю із закарпатськими буйволами і Беремицьке і те ж Безводне.

Сьогодні людство має достатньо знань і рішень, щоб зберегти природу і забезпечити собі гармонійний розвиток з тими ресурсами що є. Головне не кидатись із крайності в крайність, відчувати взаємозв’язки і потреби.

Якщо ви хочете краще зрозуміти мою ідею, спробуйте побути в середовищі домашніх корів, торкнутися їх, поки вони ще доступні у нашій країні. Бо скоро ці корівки мабуть стануть великою диковинкою.
#cowspiracy #корови #веганство #парниковийефект #карбоновіферми #ревайлдінг #тваринництво
Взято з

https://www.facebook.com/maxzalevski/po ... 0202204181
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: А поговорить...

Сообщение Владимир 61 » 14 авг 2019, 09:00

10:45
9 ЗАМЕЧАТЕЛЬНЫХ ВЫСКАЗЫВАНИЙ АКАДЕМИКА АМОСОВА

1. В большинстве болезней виноваты не природа, не общество, а только сам человек. Чаще всего он болеет от лени и жадности, но иногда и от неразумности.

2. Не надейтесь на медицину. Она неплохо лечит многие болезни, но не может сделать человека здоровым. Пока она даже не может научить человека, как стать здоровым.
Более того: бойтесь попасть в плен к врачам! Порой они склонны преувеличивать слабости человека и могущество своей науки, создают у людей мнимые болезни и выдают векселя, которые не могут оплатить.

3. Чтобы стать здоровым, нужны собственные усилия,
постоянные и значительные. Заменить их нельзя ничем. К счастью,человек столь совершенен, что вернуть здоровье можно почти всегда. Только необходимые усилия возрастают по мере старости и углубления болезней.

4. Величина любых усилий определяется мотивами, мотивы —значимостью цели, временем и вероятностью ее достижения. И очень жаль, но еще и характером! К сожалению, здоровье, как
важная цель, встает перед человеком, когда смерть становится близкой реальностью. Однако слабого человека даже призрак смерти не может надолго напугать: он свыкается с мыслью о ней, сдается и покорно идет к концу. (А может, это и хорошо? «Не трать, кума, силы, иди ко дну!» Конец-то один и тот же: раньше, позже...)

5. Для здоровья одинаково необходимы четыре условия: физические нагрузки, ограничения в питании, закаливание, время и умение отдыхать. И еще пятое — счастливая жизнь! К сожалению, без первых условий она здоровья не обеспечивает. Но если нет счастья в жизни, то где найти стимулы для усилий, чтобы напрягаться и голодать? Увы!

6. Природа милостива: достаточно 20–30 минут физкультуры в день, но такой, чтобы задохнуться, вспотеть и чтобы пульс участился вдвое. Если это время удвоить, то будет вообще отлично.

7. Нужно ограничивать себя в пище. Поддерживайте вес рост (в см) минус как минимум 100.

8. Уметь расслабляться — наука, но к ней нужен еще и характер. Если бы он был!

9. О счастливой жизни. Говорят, что здоровье — счастье уже само по себе. Это неверно: к здоровью легко привыкнуть и перестать его замечать. Однако оно помогает добиться счастья в семье и в работе. Помогает, но не определяет. Правда, болезнь — она уж точно — несчастье.

Я не претендую ни на полноту, ни на бесспорность в своих советах, изложенных в этой книге. И этот маленький раздел написан исключительно для общей ориентировки.
• Люди должны знать, что переедание, физическая детренированность,
психические перенапряжения и отсутствие закаливания служат главными
причинами их болезней.
• Что во всем виноваты они сами, а вовсе не внешняя среда, не общество, не
слабость человеческой природы.
• Для лечения болезней нужно прежде всего ликвидировать эти факторы, то
есть тренироваться, жить впроголодь и есть сырые овощи, не кутаться и спать
сколько хочется и уж, разумеется, не курить.
• Лекарства, к которым эти люди так привязаны, будут при этом действовать
гораздо эффективнее.
• Если техника освободила человека от полезных нагрузок, их нужно
компенсировать «бесполезными» — физкультурой. Всего один час!
• Ешьте больше овощей и фруктов.
• Строго держите вес.
• Доверяйте своей природе и не бегайте зря к докторам.

Взято из

https://www.facebook.com/groups/1175924 ... p_activity
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Пред.След.

Вернуться в Барахолка

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 6

cron