Страница 1 из 1

Цибуля.

СообщениеДобавлено: 24 сен 2018, 10:24
Владимир 61
Як і коли садити цибулю на зиму


Изображение

озима цибуляЩе зовсім недавно садили цибулю на зиму в Україні лише поодинокі городники. Більшість віддавала перевагу весняній посадці при вирощуванні цибулі. Але сьогодні мало в якому господарстві відмовляються від ідеї отримати її врожай на місяць раніше, ніж зазвичай. Тим більше, що в продажі є сорти, які адаптовані до найсуворіших зим. Про те, яку цибулю садити на зиму, як та коли – розкажемо у статті.

Зміст

Коли садити цибулю на зиму;
Підготовка озимої цибулі до посадки;
Підготовка ґрунту до посадки озимої цибулі;
Як садити цибулю на зиму;
Догляд за озимою цибулею навесні.

Коли садити цибулю на зиму

Перш ніж визначитися, яку цибулю можна садити на зиму, варто згадати, коли потрібно її висаджувати восени. Точну дату для цієї роботи вам ніхто не скаже, бо досвідчені городники радять орієнтуватися не по календарю, а по погоді. Так більшість вважає, що перед тим, як садити цибулю на зиму, на вулиці має встановитися стабільно мінусова температура вночі.

Якщо після відносного осіннього тепла на протязі кількох днів стовпчик термометра вночі тримається на позначці приблизно -5 градусів, прийшов час садити цибулю на зиму.

Це може бути і в кінці жовтня, і в листопаді – сучасні погодні умови непередбачувані. Вдалим можна вважати той час посадки, коли до встановлення стабільних морозів залишається приблизно місяць. Якщо цибулю посадити раніше, ніж потрібно, вона «пустить стріли» і загине, якщо пізніше – може не встигнути розвинути до морозів кореневу систему і замерзне.

Виходячи з цього зрозуміло, яку цибулю садять на зиму – озиму, тобто ту, яка не боїться морозів. Її видів і сортів на сьогоднішній день дуже багато, і про це можна написати окрему статтю. Заслужену популярність має озима цибуля голландських колекціонерів. Вибрати сорт «озимої голландки» вам порадять в будь-якому магазині товарів для саду та городу.
Підготовка озимої цибулі до посадки

Перед тим, як садити цибулю на зиму, треба її відсортувати. Всі насіннєві цибулинки можна поділити на три групи:

Овсюжка – діаметр цибулини до 1 см;
Сівок – діаметр від 1 до 3 см;
Вибірка – діаметр від 3 см.

Изображение

Re: Цибуля.

СообщениеДобавлено: 24 сен 2018, 10:26
Владимир 61
На зелень найкраще садити найбільші цибулинки, а ось сівок і овсюжка – ідеальні для вирощування цибулі-ріпки. Перед посадкою цибулі на зиму її шийки не обрізають, як це прийнято робити навесні.
Підготовка ґрунту до посадки озимої цибулі

Де найкраще посадити цибулю, щоб створити оптимальні умови для її успішного вирощування? Цибуля любить:

Легкі добре дреновані піщані ґрунти, удобрені компостом чи перегноєм;
Захищеність від вітрів (з боку холодних північних вітрів можна посадити для цього високі рослини);
Золу (розсипають з розрахунку 10 грам на метр квадратний двічі: перший раз – перед посадкою, другий – навесні після того, як знімуть мульчу);
Попередники: всі зернові (крім, вівса), кукурудзу, буряк, гірчицю, рапс, фацелію, горох, квасолю, помідори, огірки, салат, капусту.

Цибуля не любить наступних попередників:

Боби;
Картоплю,
Петрушку,
Селеру.

Обов’язково враховуйте принципи сівозміни при вирощуванні цибулі, тоді можна розраховувати на її пристойний врожай.

Важливо! Цибулю на одному місці можна вирощувати два сезони. Після другого врожаю на цьому місці не рекомендують садити цибулю чотири роки.

Як садити цибулю на зиму

Озиму цибулю садять на рівну поверхню ґрунту в борозенки глибиною приблизно 5 см. Відстань між ними – 15-20 см, відстань між цибулинками – 5-7 см. Насіннєвий матеріал має бути сухим! Озиму цибулю замочувати перед посадкою не потрібно. Місячний календар городника радить садити цибулю на спадаючий місяць.

Изображение

Поливати посаджену цибулю також не треба. Якщо після висадки дощу не буде днів 10, тоді ділянку можна полити. З настанням стабільних морозів грядку треба замульчувати. Для цього можна використати агроволокно або сухе листя чи гілки хвойних. Якщо очікується морозна і малосніжна зима, ділянку з озимою цибулею можна накрити плівкою. Якщо снігу достатньо – це буде зайвим.

Re: Цибуля.

СообщениеДобавлено: 24 сен 2018, 10:31
Владимир 61
Догляд за озимою цибулею навесні

Як тільки навесні ґрунт почне нагріватися, мульчу і плівку, якщо вона була, потрібно зняти. Знову можна використати золу (посипати грядку з розрахунку 10 грам на 1 метр кв.) і злегка спушити землю плоскорізом.

Не бійтеся зняти плівку і мульчу раніше, ніж потрібно. Якщо з цим забаритися, цибуля під плівкою може вимокнути, а мульча не дозволятиме паросткам пробитися на світ. Після кожного дощу ґрунт бажано розпушувати. Які ще роботи провести на городі в березні, читайте в календарі. http://zelenasadyba.com.ua/na-gryadci/k ... rezen.html


Изображение

Коли на цибулинках з’явилося по чотири листочки-паростки, озиму цибулю варто ще раз удобрити. Для цього вносять курячий послід, розчинений у воді (2 літри сухого помету на 10 літрів води, настоювати 2 доби).

Захистити цибулю, яку садять на зиму, від різноманітних шкідників допоможуть чорнобривці чи нагідки, висаджені по периметру грядки.

Натхнення!

Взято з

http://zelenasadyba.com.ua/na-gryadci/y ... -zimu.html

Re: Цибуля.

СообщениеДобавлено: 02 июл 2020, 14:45
Olga_K
Добрый день! Лично я пару лет как начала сажать озимый лук севок. Ранее высаживала только весной. Результат удивит меня, урожай получила намного лучше и быстрее. Высаживала лук севок Радар и Коррадо. Радар вырос 250 г одна луковица, Коррадо немного меньше. Последний раз купила озимый лук севок на сайте https://sevok.in.ua/

Re: Цибуля.

СообщениеДобавлено: 22 сен 2020, 20:02
Гардения
Отлично, это же несколько урожаев можно успеть собрать!

Re: Цибуля.

СообщениеДобавлено: 14 окт 2020, 11:37
Alik80
Это точно, супер! Век живи, век учись!

Re: Цибуля.

СообщениеДобавлено: 18 июл 2022, 10:04
Владимир 61
Zenon Sich написав. Рокамболь... Через здатність до великих розмірів головок і зубків його ніжно називають "Слоновий часник (Elephant garlic)"... Часник велетень... Хоча він і подібний до часнику, але до справжнього часнику він не має відношення... Це близький родич Цибулі порей, якій сподобалося утворювати головки і зубки ... Цей вид утворює біологічне насіння, повітряні цибулинки і підземні "дітки", головки і зубки (... як гладіолус).... На світлинах Рокамболь - суцвіття, підземні "дітки" і головки ... Фотографії зроблені після вчорашнього викопування врожаю на досліді впливу обривання молодих суцвіть на розмір головок... Виявляється, що вчасне виламування суцвіть відразу після їхньої появи збільшує розмір головок на 40-50 %.... Дослід закладено із внесенням біодобрива "Біопроферм" і трьохразового обприскування гуматами марки "Волинські гумати"...Дуже красиво і довго цвіте і приваблює корисних комах запилювачів, зокрема - Осу сколію!