Як закласти товарну плантацію смородини. Фосвід ФГ "Гутвин"

Як закласти товарну плантацію смородини. Фосвід ФГ "Гутвин"

Сообщение Петро » 14 янв 2015, 16:55

У цій темі ми пропонуємо свій досвід ФГ "Гутвин" http://www.gutvyn.com.ua у закладанні товарної плантації чорної смородини на земельному паї 2,4га.
До цього ми не мали жодного досвіду у ягідництві і вчилися на власних помилках. Сподіваємося, що ця інформація стане для Вас корисною і допоможе уникнути багатьох помилок.

З чого почати
Перш за все потрібно провести аналіз грунту, на якому планується закладати плантація смородини. Після результатів аналізу та позитивному висновку про придатність даного типу грунту для вирощування смородини потрібно внести необхідну кількість добрив відповідно до норми.
Якщо дозволяють обставини, краще провести дослід, посадивши декілька сортів різного терміну достигання на невеликій площі. Це дозволить підібрати найбільш придатні для ваших кліматичних умов сорти і зменшить ризики вибору неправильного сорту. Дослід найкраще проводити протягом двох років. Тоді ви зможете оцінити схильність сорту до хвороб, його поведінку протягом різних пір року, якість ягід, особливості збору і багато інших дрібничок з яких буде складатися успіх Вашої справи.

Для закладання плантації найкраще вибрати 3 основних сорти (ранній, середній, пізній) з акцентом на середній. Вибір сортів різного терміну дозрівання дозволить створити конвеєр збору ягід, що допоможе розширити термін продажу ягід, дозволить застосовувати меншу кількість одночасного залучення людей.
Особливу увагу варто приділити якості садивного матеріалу. Для закладання плантацій найкраще обирати саджанці 1-го сорту. Основні характеристики яких Ви можете знайти тут. Для перевірки якості садивного матеріалу варто відвідати господарство перед купівлею продукції та на власні очі перевірити якість саджанців. Можна також закладати плантацію саджанцями 2-го сорту, однак потрібно мати на увазі, що кущі першого року будуть дещо нижчими і слабшими, хоча при доброму догляді та підживленні в кінці першого вегетаційного сезону різницю між кущами, які виросли з саджанців 1-го та 2-го сортів можна не помітити.
Вибір ширини міжрядь залежить від типу збору ягід , який планується застосовувати (ручний чи механізований) та механізмів якими буде оброблятися плантація. При ручному зборі ширина міжрядь може становити мінімум 2,5м. Така ширина міжрядь дозволить застосовувати механізований обробіток грунту мотоблоком чи вузькоколійним трактором. Для механізованого збору ширина міжрядь повинна бути не менше 3,5м. Відстань між рослинами у міжрядді становить не менше 50 см. Наприклад сорт «Краса Львова» можна садити трішки густіше (наприклад 50 см.) у порівнянні з сортом Ювілейна Копаня, який можна садити на відстані 60-70см. через те, що останній є більш кущистим від першого. Така густа посадки кущів дещо заглушує ріст бур’янів у ряді, хоча боротьба з ними саме у ряді є однією з найбільших проблем в догляді за плантацією. Найкраще розташовувати ряди з півночі на південь.
Посадка кущів. Першу плантацію на площі 2 га ми проводили вручну, під лопату. Розмітили ряди, натягнули шнурки і під лопату за один день 12 людей посадили цю площу. Люди розбиваються на пари: один тримає саджанець і затоптує грунт, інший викопує і засипає ямки. Саджанці потрібно садити під кутом 45⁰ з нахилом на південь на глибину 5-7см. вище кореневої шийки. Після посадки саджанець потрібно обрізати на висоту 2-3 бруньки вище рівня посадки. Обрізку можна проводити у будь який час після посадки, але до розпускання бруньок навесні. Перед посадкою саджанець варто вмочити в бовтанку з глини, коров’яка та води. Пропорція (1х1х1). Це забезпечить кращу приживлюваність та дасть кращий «старт» для рослини. На великих плантаціях посадку здійснюють нарізаючи борозни трактором і загортаючи кущі в траншеї ногами, а також посадочними машинами. Зразки таких машин можна легко знайти в інтернеті.
Якщо посадку плантації проведено восени, то на весні, після того, як зійшов сніг потрібно зробити її ревізію; 1)засипати землею оголені корені, після зими часто осідає грунт і частина кореневої системи може оголятися; 2) видалити саджанці, які не прийнялися і замінити їх на нові. Для цього варто зробити певний запас саджанців (принаймні 1% від загальної кількості). Також резерв саджанців на весні стане у пригоді, якщо на вашу плантацію навідаються злодії, що, на жаль, не рідкість для нашої країні. Продовження на http://gutvyn.com.ua/blog/
Петро
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 14 янв 2015, 16:35

Вернуться в Ягодные кустарники

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 6

cron