Сотвори себе уютный уголок.

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 20 июн 2019, 10:46

ІДЕАЛЬНИЙ СИДЕРАТ: на Дніпропетровщині сорго використовують при вирощуванні органічних ягід

Сорго продовжує вражати універсальністю навіть досвідчених фахівців. Нестандартні рішення щодо його використання є простими та високоефективними для господарств різних напрямів діяльності, серед яких, як виявилося, можуть бути й органічні ягідники.

Технологію використання цукрового сорго для приготування рослинних компостів, яку розробили спеціалісти ДП «Рейлін», було запроваджено на підприємстві ТОВ «Оріль-Еко», що на Дніпропетровщині. Воно займається вирощуванням органічних ягід суниці та малини.

Виробництво на підприємстві спрямоване на експорт, тому навесні 2019 року тут розпочали будівництво великого комплексу заморозки потужністю 5 тонн ягід на добу, яке планують завершити до початку збору ремонтантної малини (в серпні). В розпорядженні підприємства — близько 32 га землі, з яких: 20 га відведено під органічну малину, 7 га – під суницю та 5 га — для вирощування сидератів на зелену масу, яку планують використовувати для приготування рослинних компостів. Серед безлічі варіантів сидеральних культур зупинилися на цукровому сорго, тому що жоден інший сидерат не має такого потенціалу врожайності, як цукрове сорго чи сорго-суданкові гібриди. Зелена маса сорго багата протеїнами, які в ланцюжку перетворень у ґрунті стають азотом. Окрім цього, компостоване цукрове сорго багате на фосфор, калій, кальцій, магній та безліч мікроелементів. Залежно від гібрида, сік цукрового сорго містить 17–25% цукру, тому, обравши потрібний метод компостування, можна отримати рослинні компости різної кислотності (від кислих до нейтральних), що також дуже важливо для певних агротехнологій. За дослідженнями американських вчених, сорго добре витримує вирощування на одному місці протягом десятків років. Цікавим є й те, що потужна коренева система цієї культури, яка проникає в ґрунт на глибину до 4 м та за масою сягає декількох тонн на гектар, здатна утворювати мікоризу (симбіотичне співжиття гриба з рослиною), до складу якої входять азотфіксуючі бактерії. Тобто за повторного вирощування сорго на одному місці родючість ґрунту досить швидко відновлюється.

Для Сергія Коробкіна, засновника ТОВ «Оріль-Еко», було принципово важливо займатися виробництвом саме екопродукції. За мету ставилося збереження довкілля та головного скарбу України – землі. Ґрунти Дніпропетровщини – потужні чорноземи, які внаслідок бездумного господарювання попередніх землекористувачів втратили свій потенціал родючості. Перед закладанням багаторічних ягідних насаджень вміст гумусу в ґрунті, що за класифікацією є чорноземом, становив лише 2,4%.

Підготовку ґрунту під органічні ягідні насадження виконували за програмою очищення земель від ґрунтових шкідників і фітопатогенів та покращення родючості ґрунту шляхом збагачення його поживними елементами. Для цього як сидерат було висіяно жовту гірчицю та задисковано її зелену масу у фазі бутонізації культури. В зеленій масі гірчиці містяться ефірні олії та алкалоїди, що знищують шкідників, які живуть у ґрунті. Також густий покрив сидеральної культури ефективно пригнічує ріст бур’янів, а зелена маса багата на азот, фосфор, калій і мікроелементи та замінює внесення перегною, що є дефіцитним у цьому регіоні. Перед висаджуванням малини гряди збагачували перегноєм, який коштував для внесення на 15 га близько 5 тис. дол. (оскільки тваринництво в цьому регіоні не розвинуте).

Сорти малини та суниці вибирали за критеріями: врожайність, стійкість до хвороб і шкідників, відмінний смак, привабливий зовнішній вигляд. А щоб створити конвеєр у зборі ягоди, зупинилися на сортах із різними строками дозрівання.

Звісно, як і в будь-якому органічному підприємстві, головним критерієм успіху є люди. Торік саме недостатня кількість людей у період збору ягоди не дала змоги зібрати врожай повністю, тому 50% вирощеної продукції було втрачено. Ще одним із головних факторів, що є обов’язковим за вирощування органічної ягідної продукції, є мульчування гряд перегноєм. Оскільки органічні добрива в цьому регіоні дефіцитні та коштують надзвичайно дорого, було прийнято рішення вирощувати цукрове сорго на зелену масу, яку будуть компостувати та вносити під малину й суницю в якості органічного добрива.

Врожайність цукрового сорго в цьому регіоні в разі вирощування за органічною технологією може становити близько 1000 ц/га, тому, відповідно, поле площею 5 га в змозі забезпечити серйозним об’ємом сировини для виробництва компосту.

Непротруєне насіння цукрового сорго гібрида Мохавк придбали у ДП «Рейлін». Землю для вирощування сорго за органічною технологією почали готувати ще торік: висіяли гірчицю, зелену масу якої загорнули в ґрунт у фазі бутонізації культури, на зиму – жито, яке навесні задискували. А потім, до моменту висіву сорго, утримували чорний пар, бо сорго — одна з тих культур, яка слабо конкурує з бур’янами в початкові фази розвитку.

Перед висівом культури у насіннєвий бак із насінням було додано інокулянт удобрювальної дії БіоАрсенал із розрахунку 9 г препарату на один кілограм насіння сорго. БіоАрсенал є універсальним продуктом, що містить гриби Beauveria bassiana, штам mg301 (gha) та штам mg302(db-1), та бактерії Azospirillum spp., штам mg401, Аzotobacter spp., штам mg402, які здатні утворювати мікоризу, а також вітаміни, амінокислоти, мікроелементи та інші біологічно активні речовини. Цей препарат захищає сходи сорго від ґрунтових шкідників і хвороб, а також сприяє азотфіксації, фосфор- та каліймобілізації. Сівбу проводили широкорядним способом на 45 см із нормою висіву 220 тис. схожих насінин на гектар. Після сівби пройшов дощ, тому згодом виконали досходове боронування, що знищило ґрунтову кірку та дало змогу швидко отримати дружні сходи. Міжрядні обробітки для знищення бур’янів проводитимуть до змикання рядів. Наразі для боротьби з попелицею буде застосовано біологічний інсектицид Гаубсин у нормі 5 л/га. Збиратимуть зелену масу сорго (з одночасним її подрібненням) силосним комбайном. Для компостування використовуватимуть біологічний деструктор Філазоніт, що сприяє швидкому розкладанню органічної маси та перетворенню її на компостну.

Використання такого компосту дасть змогу скоротити витрати на добрива, тим самим здешевити технологію вирощування та зменшити собівартість продукції. До того ж цей агроприйом допоможе звести до мінімуму кількість фертигацій (внесення добрив із поливом), що є дуже важливим, бо вода в регіоні незадовільної якості, має високий вміст токсичних сполук, високу концентрацію солей і кислотність з індексом близько 8, що є причиною вторинного засолення ґрунту. Використання такої води, яка лише умовно є придатною для зрошення, суттєво зменшує реалізацію врожаю ягідних культур.

Отже сорго справді може вирішити багато питань виробничо-продовольчого напряму, рослинництва, тваринництва та біоенергетики. Тому ДП «Рейлін» продовжує пропагувати вирощування цукрового сорго на території України та активно впроваджувати у виробництво як культуру внутрішньогосподарського вжитку.

Повідомляє propozitsiya.com
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 26 июн 2019, 13:42

ДЕРЕВО ЖИТТЯ: унікальне дерево, на всі випадки життя
Поширити на Facebook Твітнути на Twitter
Павловнія (лат. Paulównia), рід рослин родини павловнієвих (Paulowniaceae) – це унікальне швидкоростуче дерево. Батьківщиною більшості видів роду є Східна Азія – Японія, Корея, Китай, Лаос, В’єтнам. Китай, наприклад, вже вирощує павловнію на площі більше ніж 2 млн. га, часто в поєднанні з іншими культурами.

Всі види павловнії, вирощені в комерційних цілях, є клонами. Вони є ідентичними рослинами зі специфічними характеристиками. Найбільш часто використовуються гібриди павловнії Fortunei і Tomentosa. Перший має властивість швидко зростати та високу якість деревини, другий відомий своєю стійкістю до морозів. Поряд з цими гібридами використовується Paulownia Elongata та похідні гібриди, які також дають чудові результати.

Павловнія — це дерево з досить гарними і великими волокнистими серцеподібними або яйцеподібними, із закругленими краями листками, яскраво-зеленого кольору, зверху волохаті, знизу бархатисті, діаметр яких досягає 40 см і більше. Квітки павловнії великі в діаметрі до 6 см, синьо-фіолетові, бузкові або майже білі, які згруповані в широкі суцвіття. Цвітіння навесні триває до 8 тижнів, що робить дерево павловнії добрим матеріалом для створення зелених зон у містах і парках.

Дерево добре адаптується до міських районів. Велике листя і широка крона дерев забезпечують щільну тінь в парках і скверах, зонах відпочинку, утворюючи куточки зі свіжим повітрям, особливо в містах, де воно забруднене вихлопними газами. Завдяки великим розмірам листя, одне дерево павловнії може поглинати щодня до 22 кг CO2, при цьому виробляється до 6 кг кисню. Залежно від середовища вирощування, дерева павловнії можуть досягати висоти до 30 м. Також воно може розвиватися у вигляді великого багатостовбурного чагарнику.

Коренева система дерева — розгалужений стрижневий корінь, який досягає глибини 6–9 м. Плоди павловнії – мають вигляд подовжених дерев’яних капсул. Насіння — перетинчасте крилате метеликоподібне, довжиною 0,2–0,7 см. Кора дерева світло-сірого кольору, порівняно гладенька, з невеликими тріщинами у дорослих дерев. Діаметр стовбура 2-річного дерева має окружність до 14 см, 3-4-річного — до 20–24 см, діаметр дорослого дерева (до 20 років) досягає 100 см.

Умови вирощування

Павловнія досить добре пристосовується до ґрунтових умов. Добрими вважаються глинисті помірно-вологі ґрунти з достатньою родючістю та кислотністю ґрунтового розчину ph=5,5–8,5 (оптимальний рівень — 6,5). Досить непогано зростає на забруднених ґрунтах, але погано в занадто вологому ґрунті.

Рослини надають перевагу відкритим, добре освітленим місцям, стійкі до посухи. Найбільш інтенсивне зростання дерев павловнії спостерігається в перші роки життя. За промислового вирощування саме в перші роки вирощування, рослини вимагають регулярного поливу.

Для вирощування потребує близько 750 мм опадів на рік. Непогано переносить в зимовий та літній період екстремальні температури – від (-20°C) до (+45°С).

Виробництво меду

Рослини павловнії є добрими медоносами, які продукують прекрасної якості мед. Він є прозорим, дуже чистим і ароматним, за кольором і консистенцією можна порівняти тільки з акацієвим. З одного гектара павловнії можна зібрати більше 800 кг меду. Позитивним моментом є те, що під час вирощування павловнії, хімічні препарати, які можуть шкодити бджолам, не застосовуються. Це дозволяє отримати повністю екологічно чистий продукт, який також можна використовувати в медичних цілях під час лікування різноманітних захворювань.

Деревина

Павловнія має прямий надзвичайно стійкий до вигину і скручування стовбур, з гарним інтенсивним дизайном і прямими волокнами. Деревина павловнії світла та м’яка з зернистою текстурою, без запаху, легка, чиста і гладенька, без сучків, є дуже доброю сировиною для столярних та теслярських робіт, колір її змінюється від блідо-жовтого до світло-червоного. Завдяки своїм характеристикам деревина є цінним матеріалом для виробництва меблів та одним з кращих матеріалів для будівництва, так як вона досить високої міцності (індекс міцності на стиск деревних волокон павловнії становить 281 кг/см2). Матеріал з павловнії легко піддається обробці, добре вбирає фарби, лаки та клеї, що дозволяє більш економічно використовувати ці розхідні матеріали.

Об’єкти, виготовлені з деревини павловнії, не змінюють форму або розмір в результаті змін атмосферних умов. Деревина може бути використана під час будівництва будинків, завдяки її швидкому висиханню без деформації і високої стійкості до руйнування. З павловнії також виготовляються жалюзі, балки, стелі, паркет, рами для вікон і дверей, меблі будь-якого типу, в суднобудуванні та авіабудуванні, у виробництві дошок для серфінгу, лиж, сноубордів, може бути використана для виробництва волокон, паперу і ламінованих балок, покриттів, іграшок. Високо цінується у виробництві музичних інструментів, а також у виробництві обладнання для концертних залів і студій звукозапису. Цінується при виготовленні саун, кабін і облицюванні, а також внутрішньої і зовнішньої ізоляції. Деревина має добру тепло- і звукоізоляцію. Може використовуватися в якості матеріалу для ящиків або транспортних піддонів, так як знижує загальну вагу вантажу. Деревина павловнії на третину легше від інших деревних порід.

Біопаливо

У зв’язку зі зростаючим споживанням біопалива павловнія може відігравати значну роль у вирішенні енергетичної кризи та бути використана як сировина для виробництва біопалива, адже вона досить швидко росте і має високі показники тепловіддачі. Для цього можуть бути використані всі частини дерева: стовбур, гілля, листя. Так, деревина використовується для виробництва пелет, енергетична цінність яких становить 4211,1 ккал/кг (2 кг гранул павловнії еквівалентно 1 л дизельного палива), листя павловнії можуть бути використані для виробництва біогазу, в якості компонента органічної речовини цього біопалива, який є екологічно-чистим джерелом енергії, що виробляється в результаті бродіння органічної речовини в анаеробних умовах за відсутності кисню. Також павловнія може бути використана в якості сировини для виробництва біоетанолу. На сьогодні існують технології, що дозволяють отримати з 1 т сухої деревини до 0,5 т етанолу.

Без сумніву, деревина павловнії є 100% екологічно-чистою сировиною, м’яка, легка, стійка до вогню, вологи та до деформації. Види павловнії дуже різні за своїми характеристиками і стійкості до кліматичних умов. На сьогоднішній день на ринку представлений широкий асортимент гібридів павловнії для вирощування якісної деревини. Єдиний істотний мінус цього дерева, на який повинні звернути увагу виробники, це порівняно його низька зимостійкість, адже за великих морозів (нижче -25ºС), її пагони можуть обмерзати. Тому з огляду на це, необхідно дуже ретельно підходити до вибору посадкового матеріалу.

Взято з

https://agroday.com.ua/2019/01/30/prost ... y-zhyttya/
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 26 июн 2019, 22:55

Лохина в контейнері може плодоносити до 15 років — експерт
25 червня 2019 14:15 2470
Лохина в контейнері може плодоносити до 15 років — експерт
pixabay.com
Вирощування лохини в контейнерах з субстратом дозволяє створити ідеальні умови для росту і плодоношення кожної рослини. Вирощена таким способом лохина буде плодоносити 10-15 р. Повідомляє EastFruit.

При цьому плантація не «прив'язана» до конкретної ділянки — в будь-який момент рослини можна перенести на інше поля або продати їх частину іншим виробникам або садовим центрам. Як пояснив керівник з розвитку українського розплідника ягідних культур «Фрутек» Олег Босий, дворічну рослину лохини можна висадити в контейнер об'ємом 20-30 л і успішно вирощувати 3-4 сезони, збираючи щороку декілька кілограмів якісної ягоди.

В майбутньому рослину бажано пересадити в контейнер об'ємом 70-80 л, де вона буде рости і давати врожай наступні 10-15 р.

При цьому фахівець наголошує, що вирощування лохини в контейнерах з субстратом має певні особливості.

«Якщо наземна частина лохини більшості північних високорослих сортів цілком витримує зниження температури до -30 ... -35 °С, то коренева система рослини вже при -14 ... -16 °С може повністю загинути. Тому на зимовий період контейнери з рослинами необхідно перенести на зберігання в захищене від холодного вітру місце, приміщення або плівкову теплицю. Можна також утеплити рослини в полі ізолюючим матеріалом, наприклад, тюками із соломою, але в окремі роки це може не забезпечити необхідний рівень захисту», — розповів Олег Босий.
Субстрат для вирощування повинен мати довготривалу стабільність і підтримувати оптимальний для кореневої системи водно-повітряний режим.

Взято з

https://kurkul.com/news/16176-lohina-v- ... 83hQGMJeyY
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 27 июн 2019, 14:45

РЕЧОВИНИ ДЛЯ ПТАШИНИ : вагомість фітонцидів у біобезпеці пташиних господарств
Поширити на Facebook Твітнути на Twitter
Продукти рослинного походження є ідеальними кормовими добавками у вирощуванні птиці завдяки наявності компонентів нутрицевтиків (біологічно активні добавки, які використовуються для корекції хімічного складу їжі).

Патогенам складніше формувати резистентність до активних речовин, що містяться в рослинах. Це пов’язано з багаторівневою дією речовин, оскільки вони впливають на різні механізми в патогенній клітині.

Натуральні антимікробні засоби, включно з рослинними екстрактами та їхніми ефірними оліями, ферменти, пептиди, бактеріоцини, бактеріофаги й ферментовані інгредієнти мають потенціал для використання їх як альтернативи хімічним антимікробним засобам.

Екстракти орегано, часнику, кориці, сосни, тім’яну, розмарину й інших рослин можуть пригнічувати ріст і розвиток патогенів, таких як E.coli, Clostridia spp, Eimeria spp. і грибів, комплексно впливаючи на формування здорової птиці.

За безантибіотикового вирощування птиці профілактика інфекційних захворювань і біобезпека в господарстві відіграють провідну роль. Лише в разі виникнення бактеріальних захворювань, що спричиняють страждання та падіж птиці, й тільки за рекомендацією ветеринарного лікаря дозволяється давати антибіотики.

Продукти, які можна вважати альтернативою антибіотикам, у своєму складі містять фітонциди – речовини з антибактеріальними властивостями, отримані з рослинного матеріалу.

Серед найпоширеніших фітонцидів – аліцин, карвакрол, циннамальдегід, тимол, ліналоол, евгенол і ментол.

Механізми фітонцидної активності часто дуже близькі до механізму дії антибіотиків, але мають значно ширший спектр дії. У той час як антибіотики переважно мають протибактеріальну дію, фітонциди проявляють бактерицидні, віруцидні й фунгіцидні ефекти, що дозволяє значно ширше застосовувати їх в умовах птахогосподарств. До того ж більшість інфекційних хвороб найчастіше спричиняють асоціації бактерій, вірусів і грибів одночасно.

Взято з
https://agroday.com.ua/2019/06/27/vagom ... ni-ptytsi/
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 03 июл 2019, 11:34

8 РАСТЕНИЙ, КОТОРЫЕ ОТГОНЯЮТ КОМАРОВ НА "УРА"

Комары — прекрасные создания. Возможно, для птиц, которые их едят. Но для нас, честного народа, они надоедливые насекомые, которые житья мирного не дают.
Мы рады поделиться решением проблемы: хорошо все-таки, что существуют растения, которые отгоняют комаров. Самое оно для тех, кто не хочет брызгаться всякой химией. Теперь дома и на даче можно чувствовать себя спокойно.

Лаванда

Этот невероятно красивый и ароматный цветок — не только кошмар всех комаров. Моль и мухи также стараются держаться от него подальше. Запах его различить несложно, и если им наполнен воздух, то это уже сильное средство. Но еще более эффективно, если лавандой будет благоухать кожа.

Мята перечная

Стойкий запах этого растения — настоящая гроза комаров. Да, и эфирное масло мяты тоже отлично помогает в борьбе с ними.

Кошачья мята

Этот родственник мелиссы содержит вещество непеталактон, к которому коты питают самые нежные чувства, а вот насекомые бегут от него куда подальше.

Мелисса

Это растение обладает не только нежным лимонным ароматом, но и целительными свойствами. А еще оно отлично отгоняет насекомых. Но также не следует забывать, что мелисса быстро разрастается, и если мы не хотим, чтобы она заполонила наш сад-огород, с ней нужно быть аккуратнее.

Шалфей + розмарин

Если у вас будет возможность посидеть у костра, пожгите немного шалфея или розмарина. Дым от них будет приятно пахнуть, а вот назойливые насекомые, которым этот запах не по душе, будут держаться подальше.

Цитронелла

Цитронелла входит в состав большинства средств от комаров, настолько сильно ее действие.

Базилик

Исследования 2009 года открыли миру, что эфирное масло базилика — самый настоящий яд для личинок муравьев.

Взято из

https://www.facebook.com/groups/1444405 ... highlights
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 11 июл 2019, 09:56

Macrolophus pygmaeus – это хищный клоп, который способен контролировать много видов вредителей (полифаг). Главным образом хорошо сокращает в теплице популяцию белокрылки, туты абсолюты. Также дополнительно способен контролировать трипсов, тлю и частично паутинного клеща. Макролофус также дополнительно питается соком растений и пыльцой, а для ускорения развития популяции хищника нужно использовать питательную белковую смесь-корм МакФуд.
При слишком большой популяции энтомофага на культуре он способен повреждать молодые части растения, поскольку при отсутствии пищи макролофус питается соком. Потому важно правильно использовать технологию внедрения данного энтомофага на культуре, с чем Вам могут помочь наши технологи.
На скорость развития и размножения макролофуса влияют температура и питание. Самки Macrolophus pygmaeus откладывают яйца одиночно на стебли или толстые жилки листьев растений. Потенциальный показатель плодовитости самок - 150 яиц, но фактически средний показатель 70–80 яиц дорастают до взрослых особей. Период развития клопа варьируется в пределах 2-5 недель (в среднем 3). Нимфы начинают развиваться уже при 13°C, независимо от влажности воздуха. Макролофус способен выдерживать повышение температуры до 42°C. Потому на летне-осенний оборот томатов это главный энтомофаг. Развитие одной генерации при 23°С занимает 6 недель, а при более низких температурах происходит значительно дольше.
Максимальная продолжительность жизни самки — 71 день (в среднем 30 дней), мужской особи 30–27 дней (в зависимости от температурных показателей и вида пищи). Используют макролофуса главным образом на томатах, перце, баклажанах, цукини. Не желательно использовать на гербере, поскольку при высокой численности энтомофаг может повреждать цветок.

Взято из

https://www.facebook.com/groups/6531...group_activity
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 15 июл 2019, 09:19

Опунція - кактус непогано росте в Україні. Може варто посадити замість картоплі? http://beebazar.ru/2019/07/14/pcholy-na ... i-bergera/
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 15 июл 2019, 10:39

РІЧКОВИЙ САНІТАР: умови розведення річкових раків
Поширити на Facebook Твітнути на Twitter
Річкові раки – дуже цінні безхребетні тварини, які постійно користуються великим попитом. Однак, природні популяції їх щорічно зменшуються, чому сприяють браконьєрство та часті інфекційні захворювання. В останні роки велика увага приділяється розведенню раків в штучних водоймах. Особливо заслуговує на увагу досвід з розведення раків в Туреччині та країнах Прибалтики.

Раки можуть мешкати в будь-яких прісних водоймах, річках, озерах, лиманах, водосховищах та ставках. Вони люблять чисті, не забруднені хімічними, побутовими або промисловими відходами природні водойми, глибина яких зазвичай 2-5 м. Ідеальне середовище для проживання раків – берегова лінія водойми з затоками, де добре розвивається водна рослинність. Раки люблять досить щільне дно (піщане, глинисте) з присутністю вапняних порід, каменів, а також водойми з підвищеною мінералізацією води. Грунт берега і дно водойми повинні бути такими, щоб ракам зручно було будувати нори, хоча вони можуть жити і під камінням, корінням та пнями. Найчастіше раки будують нори на стрімких тінистих берегах, де мало сонця. Взимку вони розташовані на більшій глибині, а влітку – на меншій.

Розмноження

Раки – роздільностатеві тварини. Самці раків досягають статевої зрілості на третій рік життя, а самки – тільки – на четвертий. Як правило, раки-самці в 2-3 рази більші за самок. Ікру самки відкладають вночі, в тиші, протягом 2-3 годин. Плодючість самок залежить від їх розміру, фізіологічного стану, пори року та інших факторів. На ніжках у них може перебувати 110-480 ікринок. Завдяки рухам ходильних і черевних ніжок ікринки постійно омиваються свіжою водою. У період виношування ікри самки дуже обережні, ховаються в норах і виходять з них тільки в пошуках – їжі. Зародки в ікрі розвиваються протягом 7-8 тижнів. Рачки (личинки) вилазять з ікри найчастіше в третій декаді травня. Після виходу з ікри вони 5-8 днів харчуються тільки за рахунок запасів жовтка, який розташований під їх спинним панциром. До десятого дня відбувається перша линька, після якої личинки стають схожими на дорослих раків. Харчуються рачки самостійно, але при несприятливих умовах ховаються під черевце матері. На 12-13 день відбувається друга линька, після якої личинки стають повністю самостійними. У період линьки рачки знаходяться в укритті.

Перші 1-1,5 місяці життя рачки особливо схильні до хвороб, їх можуть з`їсти риби або водоплавна птиця. У пошуках їжі вони мігрують, харчуючись в основному безхребетними (хробаками, молюсками, комахами і їх личинками). Оптимальна температура навколишнього середовища для повноцінного харчування дорослих раків 17-21 ° С, личинок – 18-23 ° С. Незважаючи на дбайливий догляд самок за своїм потомством раки можуть поїдати один одного. Це явище обумовлене груповим способом життя тварин, частими линьками, неоднаковим ростом. Великі особини поїдають більш дрібних.

Для того, щоб уникнути поїдання раками своїх родичів, необхідно додавати час від часу підгодівлю, використовуючи для цього дощових черв`яків. Для розведення раків можна використовувати спеціалізовані, фермерські, а також невеликі приватні та присадибні ділянки на яких є водойми.

Умови розведення раків

Існує два типи господарств з розведення раків: ставкові і заводські. Економічно найбільш вигідними вважаються перші. Початківцям раководам доцільно, для початку, вирощувати молодняк, реалізація якого при постійному ринку збуту може дати значний прибуток. При розведенні раків важливе значення має заготівля самок з живою ікрою і їх транспортування. Щоб виростити 1 тонну раків, необхідно заготовити 500-600 самок – їх відловлюють в природних водоймах. У господарстві (маленькі ставки, басейни або спеціальні апарати) проводять доінкубацію зародків, які перебувають на плеоподах. При цьому дуже важливо створити хороший водообмін і аерацію води. Необхідно постійно спостерігати за якістю води, контролювати кількість розчиненого в ній кисню (не менше 5-7 мг / л) і водню (7-9 мг / л). Водообмін повинен складати приблизно 50 л /хв на 1000 кв. м водної площі.

Слід також ретельно вивчити природні кормові ресурси водойми: водорості, зоопланктон, черви, “сміттєва” риба та інше. Наявність природного кормової бази дозволяє скоротити витрати на вирощування молодняку і товарних раків.

Раків-виробників поміщають у ставки (площа – близько 0,1 га, глибина – 1-1,5 м, щільність посадки – 1-5 шт. / 1 кв.м). При температурі води вище 7 ° С ракам згодовують свіжий або варений корм (м`ясо, відходи з боєнь, овочі, молюски тощо). Середня добова норма повинна складати 2% маси тіла раку. Корм розміщують на дерев`яних лотках. При ставковому способі розведення раків, личинки першої стадії виходять в травні-червні. Після другої линьки молодь (тварин, які ще не досягли величини дорослих раків) відловлюють і пересаджують в матковий ставок, а маленьких рачків дорощують до сеголеток масою 7-10 грам.

Раків, що досягли річного віку, відловлюють і пересаджують в нагульні ставки, де щільність посадки менша, ніж в попередній водоймі. В кінці другого або на третьому році життя раки досягають товарної маси 40- 50 грам при довжині 9-10 см. Річкові раки, як відомо, в забрудненій воді не живуть, тому м`ясо у них чистіше ніж у інших водних тварин. Та й самі вони в ставку виконують функцію санітарів, очищаючи водойми від органічних залишків. У присадибному ставку рекомендується розводити широкопалого і довгопалих раків. У широкопалого раку клешні широкі, панцир гладкий, довжина тіла близько 15 см.

Довголапий рак має вузькі та довгі клешні і шорсткий панцирь. Довжина тіла досягає 20 см, вага самця – більше 300 г. Взимку раки йдуть на глибину і зариваються в мул. У зимовий період, як відомо, кисню у воді недостатньо, деякі риби задихаються, падають на дно і стають здобиччю раків, які навіть в умовах зниженої температури не припиняють активно харчуватися. Відловлюють раків спеціальними вудками починаючи з середини літа і до пізньої осені. Для того, щоб спіймані раки краще зберігались і не нападали один на одного, їх треба підгодовувати кропивою, вільховим листям, картоплею і іншою рослинністю. Свіжу рибу давати не рекомендується, так як раки при цьому влаштовують бійки, під час яких втрачають клішні і ноги, що значно погіршує їх товарний вигляд.

Взято з

https://agroday.com.ua/2019/07/15/richk ... vyh-rakiv/
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 16 июл 2019, 13:16

Екологічне овочівництво під деревами.

https://www.youtube.com/watch?v=S8JLkM4 ... ture=share
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 24 июл 2019, 10:32

КОРИСНО І КРАСИВО: квіти як альтернатива пестицидам

Одна з важливих проблем, з якою доводиться стикатися фермерам, це позбавлення культур від шкідників. Комахи з легкістю знищують врожай, що найбільш несприятливим чином позначається на прибутках фермера. Хоча сільськогосподарська промисловість інтенсивно використовує пестициди, деякі фермери шукають способи контролювати свої посіви таким чином, щоб це було корисно для навколишнього середовища і споживача.

Ідея полягає в тому, щоб чергувати сільськогосподарські культури на полі з квітами, які діють як «жук-комаха». До прикладу, оси корисні тим, що їдять тлю яка руйнує посіви, поки ще є личинкою і ховається на квітах.

У минулому фермери, для поліпшення біорізноманіття, зазвичай оточували свої посіви квітами. Проте інноваційні фермери додають ряди квітів і між сільгоспкультурами, що дозволяє корисним комахам бути більш ефективними.

Щоб переконатися у створені правильного балансу фахівці британського Центру екології і гідрології Бен Вудкок і Річард Пайвелл вивчають найбільш корисні методи посадки.

На щастя, сучасні технології допомагають дослідникам в їх роботі. Завдяки картографуванню GPS і технологіям точного нанесення можна максимізувати вплив кольорів в ролі природного пестициду.

Використання квітів також впливає на екосистему. З ростом смертності бджіл, яка частково пояснюється надмірним використанням пестицидів, забезпечення комах великою кількістю квітів для запилення і використання меншої кількості пестицидів може мати позитивний ефект на їх популяцію.

Взято з
https://agroday.com.ua/2019/07/24/v-org ... stytsydam/
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Пред.След.

Вернуться в Советы новичкам

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron