Сотвори себе уютный уголок.

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 02 окт 2019, 20:38

Изображение

Комахи у тваринництві

Яку ж шкоду вони приносять господарствам?
Як зменшити кількість комах та їх негативний вплив
Шкідливі комахи є одним із факторів біотичного похо­д­ження, який постійно створює негативний вплив на життєдіяльність та продук­тивність сільсько-господарських продуктивних тварин і птиці.
Нині відомо близько 900 тис. ідентифіко­ваних видів комах, із яких до числа паразитичних належить близько 1%. На сучасних об’єктах тваринництва наразі їх нараховується декілька сотень видів; за уточненими даними, понад 250 — безпосередньо пов’язані з продуктивними тваринами та птицею.
Шкідливі комахи є одним із факторів біотичного похо­д­ження, який постійно створює негативний вплив на життєдіяльність та продук­тивність сг продуктивних тварин і птиці. Нині відомо близько 900 тис. ідентифі­ко­ваних видів комах, із яких до числа паразитичних належить близько 1%. На сучасних об’єктах тваринництва наразі їх нараховується декілька сотень видів; за уточненими даними, понад 250 — безпосередньо пов’язані з продуктивними тваринами та птицею.
За своєю класифікаційною характеристикою вони здебільшого належать до п’яти рядів: Diptera, Siphunculata, Mallophaga, Siphonoptera та Hemiptera. Комахи є потужним стрес-фактором: вони не лише спричинюють відчутні економічні втрати внаслідок недоотримання продукції, але й слугують переносниками трансмісивних хвороб тварин та резервантами окремих збудників паразитарних захворювань.
Загалом на продуктивних тваринах та птиці паразитують літаючі та нелітаючі види шкідливих комах. Нелітаючі проявляють свою пряму шкідливість упродовж року, хоча з різною інтенсивністю, а розвиток літаючих припадає на весняно-літній період, тому їхній цикл розвитку безпосередньо залежить від кліматичних та погодних чинників навколишнього середовища.
Проте з наявного різноманіття паразитичних шкідливих комах у тваринництві вагома роль, беззаперечно, належить мухам — порівняно дрібним комахам ряду Diptera, ареал поширення яких територією України є повсюдним. Із них ветеринарне значення мають сім родів. Близько 30 видів, представлених в агроекосистемах на території України, є небезпечними та потребують постійного комплексу заходів щодо регулювання їхньої чисельності, оскільки вони є однією з обов’язкових ланок у ланцюзі поширення таких хвороб:
протозойних: Criptosporidium parvum, Toxoplasma gondii, Sarcocystis spp.;
вірусних патогенів: холера свиней, вірус трансмісивного гастроентериту, вірус РРСС;
бактеріальних патогенів: Yersinia enterocolitica, Salmonella spp., Campilobaster spp., E. coli, Shigella spp., Streptococcus suis.
Заходи профілактики та знищення мух
Комплекс профілактичних заходів відіграє вирішальну роль у боротьбі з мухами і включає заходи щодо:
створення умов, які б перешкоджали подальшому живленню та розмноженню мух, оскільки запобігти завжди значно дешевше, ніж потім вести боротьбу з численною популяцією. Не допускати зростання їхньої чисельності — це найголовніший фактор контролю комах;
створення несприятливих мікрокліматичних умов для розвитку. ✅Розірвати ланцюг тепло — волога — світло. Доведено, що здатність до відтворення знижується, якщо мухам недостатньо світла та відбувається постійна циркуляція повітря у середовищі їхнього мешкання;
визначення місць розплодження. Якщо їх очистити, цикл відтворення буде розірвано і популяція мух істотно зменшиться. За­­лиш­ки корму та гній, кірка гноївки, особливо якщо вони вологі, — ідеальне місце для відкладання яєць. Нерідко яйця можна знайти в щілинах у стінах приміщень;
дотримання основного принципу гігієни «порожньо — зайнято» та максимальне подовження терміну «настання біологічної втоми приміщень»;
визначення місця відпочинку мух, щоб знати, де найефективніше розмістити контактні інсектициди. Мухи найчастіше сідають на вікна, стелю, лампи. У такому разі контролювати їх допоможуть клейкі стрічки, пастки та спеціальні розчини для обприскування поверхонь;
постійний контроль за гігієною. Визначивши основні місця розплодження мух, завжди підтримуємо там чистоту та регулярно проводимо обробку інсектицидами. Усі контейнери мають бути герметичними. Важливо регулярно чистити гноє­збірні канали, міняти підстилку. Тверда фракція гною, яку зберігають на території ферми, — постійне джерело небезпеки. Вивозити її потрібно мінімум раз на тиждень або ж накривати чорним поліетиленом — він вбиратиме сонячне проміння, органіка нагріватиметься і личинки гинутимуть;
підтримання ідеальної гігієни за використання престартерів, оскільки ті у своєму складі містять сполуки, що приваблюють, окрім тварин, також і мух;
постійний моніторинг популяції мух.
під час проведення винищувальних заходів намагаються максимально знищити імагінальну стадію, але не слід забувати про те, що личинки, які вийшли із яєць та перебувають у фазі линьки, у період переходу з однієї стадії в іншу проявляють максимальну чутливість до інсектицидних засобів. Крім того, лише близько 20% популяції комах припадає на імагінальну стадію, тоді як 80% — фази лялечки, личинки та яйця, які все ж таки важче помітити, ніж літаючі імаго.
Запорукою успіху в проведенні комплексу дезінсекційних заходів є систематичність їхнього проведення. Ключовим принципом ефективної дезінсекції є використання інсектицидів до масової появи мух, тобто із настанням належного температурного режиму. Профілактична дезінсекція тваринницьких приміщень навесні та восени (після початку пасовищного періоду та перед його завершенням), незалежно від кількості популяцій комах у певному агробіоценозі, є обов’язковою. Слід звернути увагу на систематичність проведення обробок упродовж весняно-літнього періоду з урахуванням настанов щодо використання інсектицидних засобів, а також на селективне використання інсектицидів щодо імаго комах (для цього наявні спеціальні інсектициди у вигляді принад, які наносять на віконні рами, стелю, перегородки у приміщеннях тощо).
•Пропозиція

взято з

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 03 окт 2019, 19:40

КЛОПИ-МИСЛИВЦІ: застосування етномофагів в сфері захисту рослинНа даний час все більшої популярності набуває біологічний метод захисту рослин, зокрема використання етномофагів.

Етномофаги (від грецьк. entomon — комахи и phagos — пожирач) хижаки, паразити та інші організми, небезпечні для комах, що впливають на природне регулювання їх чисельності. Найважливіші агенти біологічного методу і інтегрованого захисту рослин.

У лабораторних умовах етномофаги показували 100% ефективності, у тепличних, за чисельності 30 особин на рослину (75 дорослих особин на 1 кв.метр) зменшували рівень пошкодження томатів південноамериканською томатною міллю (ПАТМ) на 91%.

Важливу роль в регулюванні чисельності ПАТМ можуть відіграти хижаки та паразити. Серед них особливе місце займають клопи.

В Іспанії в польових дослідах високу ефективність показав клоп Nabis pseudoferus, який поїдає яйця і гусениць шкідника. У стадії німфи за щільності 8–12 особин на рослину він знижував чисельність яєць молі на 92–99%.

Дорослі клопи здатні нападати і на гусениць, які знаходяться в міні листка. Цей клоп поширений у Європі і комерційно доступний.

У разі спалаху розмноження шкідника рекомендується використовувати 10–15 особин/кв. метр. В Іспанії місцеві види клопів Macrolophus pygmaeus і Nesidiocoris tenuis з родини Miridae вдень поїдають більше 30 яєць і нападають на томатну міль на всіх стадіях розвитку, але превагу надають гусеницям першого віку.

Взято з

https://agroday.com.ua/2019/10/03/vazhl ... -parazyty/
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Сотвори себе уютный уголок.

Сообщение Владимир 61 » 03 окт 2019, 19:45

ЗНЯТИ ҐРУНТОВТОМУ: чорнобривці як сидерати після тривалого вирощування плодовоягідних культур
Поширити на Facebook Твітнути на Twitter


Сидеральні посіви чорнобривців варто застосовувати для оздоровлення ділянок на яких тривалий час вирощували плодові і ягідні культури.

Біологічно активні речовини, які чорнобривці продукують під час свого розвитку, борються зі шкідливою біотою ґрунту й знижують інтенсивність нематодних інвазій. Тому культуру варто використовувати у сидеральних посівах.

Оскільки під час вирощування сидератів йдеться про отримання великої вегетативної маси, для їх створення придатні високорослі форми чорнобривців, зокрема Tagetes patula (чорнобривці розлогі).

Попри велику популярність такого способу оздоровлення ґрунту у світовому садівництві й овочівництві, в Україні належні обсяги насіння високорослих чорнобривців придбати все ще складно.

Також, українська практика створення таких посівів засвідчила, що методику сівби культури слід ретельно опрацювати, адже насіння чорнобривців має голчасту форму й висівний механізм сівалки має бути до цього відповідно пристосованим.

Взято з

https://agroday.com.ua/2019/10/03/znyat ... yh-kultur/
Владимир 61
 
Сообщений: 4442
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Пред.

Вернуться в Советы новичкам

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron