Редкие садовые культуры

Re: Редкие садовые культуры

Сообщение Владимир 61 » 23 мар 2020, 14:38

Tatiana Sitnik
Адміністратор · 21 хв
Шукаю інформацію про #Райська #груша #Мушкателька. В книгах "Помологія 1", Л.П.Симиренка та "Півстоліття работи в саду", С.Ф.Черненко згадок про цю грушу немає. В інтернет інформації не знайшла. Є історія, як в одній родині зберігається пам'ять предків, в тому числі, декілька вікових дерев, серед них Мушкателька. А ще є згадка про грушу Мушкатка в праці "Полевицький Н. И. Сортименты плодових растений для различных районов России / Н. И. Полевицький // Плодоводство. ‒ 1903. – № 12".

Але, вже маю саджанець Мушкательки від пана В'ячеслав Францішко. Через декілька років побачимо те чудо. Що каже В'ячеслав Станіславович:

- "Старий український сорт з невеликими жовтими плодами з легким червоним рум’янцем. Дозріває у кінці літа. Чудовий смак з високим вмістом цукру".

Якщо буде до смаку, - будемо прививати на високорослі форми, що житимуть століття

Взято з

https://www.facebook.com/groups/organic ... p_activity
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Редкие садовые культуры

Сообщение Владимир 61 » 28 мар 2020, 21:38

Tatiana Sitnik поширила посилання.
· 7 год
#насіннєвийчеленджВесна2020
#червономякотна #яблуня #Казка від В'ячеслав Францішко
Хто любить казки та хоче таку яблоню, дзвоніть 067-3810785. На сайті rozkish.com.ua чимало цікавинок та відкриттів!
Про сорт-зразок Казка: осінній червоно-м’ясий сорт з покращеними смаковими якостями. Яблука до 250 гр. Імунник.
Підщепа ММ 106: відноситься до групи напівкарликових і среднерослих підщеп. Відзначається високою морозостійкістю, посухостійкістю, відміною сумісність з сортами, та високою продуктивністю. Відмінно адаптується до різних кліматичних умов, невибаглива до ґрунтів. Яблуні привиті на підщепі ММ 106 вступають у плодоношення на 3-4-й рік після посадки, висотою виростають 3,5-4 м. Коренева система мичкувата, сильнорозгалужена, відмінна якірність. Тривалість періоду експлуатації саду на підщепі ММ 106 – 25-30 років.

Взято з

https://www.facebook.com/groups/organic ... p_activity
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Редкие садовые культуры

Сообщение Владимир 61 » 18 июл 2020, 10:33

Александр СавченкоХочу вирощувати хурму та інжир
2 год. ·
Китайці кажуть, зізіфус - дерево життя, дерево мудрості, воно саме знає коли розпускати бруньки (доречі, саме останнє починає вегетацію, практично ніколи не підпадає під зворотні приморозки), саме знає коли починати цвісти і скільки завязати плодів. Головне для садівника, - створити належні умови (посадити на відкритому сонці, забеспечити перехресне запилення, перші років 5 треба забеспечити захист від морозів, гарна агротехніка (удобрення, полив) і чекати. У зізіфуса така особливість - дуже багато закладає цвіту, у кожній пазусі листа від однієї до десяти, а то і більше квіток (залежно від сорту, віку деревини, умов вирощування), але завяже максимум один плід в кожній пазухі листа, решта квіток (процентів 80 - 90) відпадуть, вони слугують для приваблення комах запилювачів. Цвіте практично ціле літо, квітки обсипаються, а в якийсь час створюються умови (чи він вирішує - пора вязати) і відбувається запилення. Спостерігав, що буває кілька хвиль завязування плодів, однотипні, але різного розміру (різний час запилювання). Фото минулих років, сорт - Та-ян-цзао.

Изображение

Изображение
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Редкие садовые культуры

Сообщение Владимир 61 » 17 дек 2020, 15:55

Інтераколярна вставка Зі Стем https://www.youtube.com/watch?v=xIydYT- ... H4ZvWw8Qnw
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Редкие садовые культуры

Сообщение Владимир 61 » 06 авг 2022, 09:33

Zenon Sych написав Яскравий приклад впливу традиційного сприйняття зовнішнього вигляду продукту на маркетинг. ... Так ось чудовий приклад... Кизил (або Дерен справжній; Cornus mas L.)... Пересічна більшість знає, що він повинен бути червоним. Адже, слово "кизил" татарською означає "червоний"... А тут на тобі, ми пропонуємо плоди сорту Янтарний, з незвичним прозорим жовтим м'якушем жовтого кольору... Для споживача це відразу стає перепоною і він його не хоче за ніяку ціну... Відповідь одна - "Краще почекаю, коли достигне червоний"... Між іншим, сорт Янтарний відноситься до десертних без традиційної кизилової терпкості, що дає можливість споживати свіжим... Прикро, що цей сорт швидко перестигає на кущі і осипається, але добре влежується до споживчої стиглості у випадку завчасного збирання врожаю...
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Редкие садовые культуры

Сообщение Владимир 61 » 04 июл 2023, 20:15

Взято фб « «Рослинний світ України». Вітання шановній спільноті.

В степовій частині України вже дозріла дика вишня-антипка. Латинська назва рослини - (Prunus mahaleb).

На невисокому дереві ростуть крихітні вишні, які робляться чорного кольору, щойно настає липень.

Плоди гіркі на смак, але в невеликій кількості їх можна додавати в ягідні компоти - від того компот набува приємної смакової ноти і красивого кольору.

Як відрізнити антипку від інших дерев.

Дика черешня має подібні маленькі чорні плоди, але дерево вироста високим, кремезним, листя на ньому як у культурної черешні. Антипка ж має листя, яке дуже подібне до грушевого.

З черемшиною дику вишню важко переплутати, адже дозріває черемха значно пізніше, та й плоди на черемшині ростуть в довгій китиці, а на антипці в китиці не більше трьох-чотирьох вишеньок буває. Плюс до всього наша черемшина звичайна солодка на смак.

Варто пам'ятати, що тепер часто у нас всюди садять черемшину пізню, американську. А вона гірка на смак. Плоди зібрані теж, як і в нашої рідної в довгі китиці.

Я антипку збираю, щоб фарбувати її плодами писанки. Одержуються сині, зелені, шоколадні, вишневі і чорні барви.

Дякую Вам за увагу.

3 липня 2023 року, місто Олександрія, степова Україна, Кропивниччина
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Редкие садовые культуры

Сообщение Владимир 61 » 14 сен 2023, 18:34

Фб Zenon Sich написав. Дніпро: північна частина Степу... середина вересня 23 року... Проходить збирання врожаю садової екзотики... На цей раз інжир, який у цьому році порадував плодами двічі (... так як він повинен це робити згідно з його дарованою природою властивістю) на початку червня (плоди тоді називалися "бреби"), і зараз - уже з початку вересня він щоденно радує нас осіннім врожаєм (осінні плоди називаються "фігами", які у нас достигають з кінця серпня до кінця першої декади жовтня)... Вирощуємо інжир уже понад 20 років, протягом яких було багато пошуків з певними удачами і невдачами... Досвід великий, і можемо багато чого порекомендувати ... Зокрема: шукайте скоростиглі сорти, вибирайте найтепліше сонячне місце садибі, і найголовніше - навчіться укривати для перезимівлі ... Щодо перезимівлі, то це комплексне питання - обрізка, формування куща, припинення будь-яких поливів починаючи з серпня, обробка сульфатом калію по листку на початку жовтня, обробка мідним або залізним купоросом перед укриванням, грунт повинен бути сухим (прикопуємо у траншеї у кінці листопада якомога пізніше у листопаді грунтом, а зверху матеріалом для біг-бегів)... Підживлення калієм і магнієм (або й навіть попелом) підвищує зимостійкість, тоді як азотні добрива допустимі лише весною після перезимівлі ... Шкідників і хвороб не виявлено... Вірогідність успіху впродовж 10 років складає 75 % років (50 % років - добре і відмінно, 30 % років - посередньо і 20 % років - підмерзає, або вимакає)...
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Пред.

Вернуться в Фруктовые сады

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 6