Картофель Вегетория baby

Выращивание овощей

Re: Картофель Вегетория baby

Сообщение Владимир 61 » 26 сен 2020, 22:42

Изображение


Сергій Петрович Гречаний поширив допис.
3 год ·
https://www.facebook.com/groups/1673208 ... 119702793/
Сергій Петрович Гречаний
3 год ·
Не раз Ви питали про захист городу від ПАРШІ, коротка інформація від агронома https://semena.cc/uk/!
В цьому році як ніколи виникає питання у наших клієнтів по захисту картоплі від ПАРШІ! Патоген живе в ґрунті на органічних залишках, за сприятливих умов переходить на живлення підземними органами картоплі.
!!! Парша живе при активному доступі кисню. Зменшення вмісту повітря в ґрунті призводить до придушення життєздатності актиноміцетів. . Нерідко ураження бульб залежить від глибини їх залягання в ґрунті. У більш глибоких шарах, де повітря менше, парша слабше розвивається.
!!! Рослинні залишки, що не розклалися, та свіже органічне добриво сприяють розвитку хвороби. Для прискорення розкладання рослинних решток краще вносити біологічні деструктори стерні – бажано з препаратом триходермін
- !!! Життєдіяльність патогенних видів і штамів актиноміцетів активізується за наявності в ґрунті вільного кальцію й нітритів
- !!! Високий вміст у ґрунті органічної речовини, в основному у вигляді гумусу, пригнічує збудників парші звичайної.
- !!! Коли бульба досягає розміру 1 – 2 см в діаметрі, гриб парші не може вразити рослину, так як вже утворюється корковий шар. Особливо небезпечний період враження картоплі це самий молодий вік , формування бульб коли картопля ще не створила захисний шар на корнеплодах.
- !!! Відмічено що на слабокислих грунтах парша майже не зустрічається, Не варто садити картоплю, на полях де внесли вапно, мінімум два-три роки. Додатково не варто використовувати добрива з лужною реакцією. краще використовувати нейтральні або кислі або слабокислі добрива.
Розрізняють чотири типи звичайної парші: плоску, опуклу, глибоку і сітчасту. Плоска парша зустрічається переважно на молодих бульбах і характеризується ураженням тільки поверхневого шару перидерми. На бульбах утворюються іржасто-коричневі струпоподібні виразки. Опукла парша має вигляд опуклих ступів або бородавок. Глибока парша утворює вдавлені у м’якоть (до 0,5 см) виразки, їхні краї часто припідняті, дно червонувате або фіолетове. Цей тип парші, як правило, спостерігається під час збирання картоплі. Сітчаста парша характеризується суцільною тріщинуватістю поверхні бульби у вигляді неглибоких рівчачків, які взаємно перетинаються у різних напрямах і нагадують сітку
Декілька основних принципів захисту картоплі від Парші!.
Вибирати стійкі сорти картоплі: Раномі, Есмі, Романо, Констанс, Алюетт, Фонтане, Воларе, Пікассо, Рудольф, Глазурна, Тирас, Фотинія, Радомисль, Солоха, Явір, Хортиця, Червона рута, 7 ФОР 7, Саншайн, Родріга, Ліллі, Людмила, Королева Анна, Лабелла, Прада, Ред Леді, Тоскана, Беллароза, Водограй, Дніпрянка, Довіра, Дубравка, Жеран, Загадка, Забава, Крістіна, Кобза, Кондор, Космос, Кураж, Латона, Лєтана, Моцарт, Обрій, Ольвія, Подолянка, , Роко, , Роналдо, Санте, Серпанок, Сингаївка, Сіфа, Щедрик, Явір, Аннушка, Багряна, Солара, Дельфін, Вернісаж, Червона рута, Слов’янка та інші.
Не можна садити вражені паршою бульби
Варто обробляти посадковий матеріал фунгіцидами Престиж. Селест Топ, Тиарана, АС-Селектив ПРОФИ, Максим 025 FS. Та подібними препаратами, ці препарати значно знижують ураження картоплі.
Не можна вносити Вапно безпосередньо перед посадкою картоплі, а садити лище за два три року після внесення.
Варто застосовувати нейтральні або кислі добрива!!! І не варто використовувати лужні добрива, це приведе до активізації парші.
Не використовувати не повністю свіжий гній, а можна лише перегній, використовуйте Триходермін.
Дуже ефективний та профілактичний захист картоплі від парші - посів сидератів Гірчиця, Жито, Бобово-вівсяні суміші, та інші, але значно підвищується ефективність сидерата це додатковий обробіток Триходерміном безпосередньо перед перекопкою.
Додаткова інформація:
- Два простих методи вияснення кислотності грунту.
- Перевірка оцтом. На жменю ґрунту з потрібного поля слід налити звичайного столового оцту. Якщо в складі ґрунту оптимальний або підвищений вміст вапна (нейтральний і лужний ґрунт відповідно), то оцтова кислота вступить в реакцію і після змішування з землею почне виділяти вуглекислий газ, що проявиться у вигляді піноутворення та «кипіння». Якщо вапна недостатньо (кислий ґрунт), то реакції не відбудеться.
- Перевірка «смородиновим чайком». Слід узяти 3-4 листки чорної смородини, залити їх склянкою крутого окропу і настояти, доки вода не стане кімнатної температури. Додати у ємність з настоєм землю з поля, яке потрібно перевірити. Вода змінить колір, за ним і можна визначити кислотність доданого ґрунту: червоний — pH 3,5-4,5; рожевий — pH 4,5-6,5; зелений — pH близько 7; блакитний — pH 7 і вище. P
Фізіологічні параметри кислотності добрив:
Фізіологічно лужні добрива, що підійдуть для внесення у кислі ґрунти: Нітрат кальцію (Ca - 32%, N-17%), Нітрат натрію (N-16%), Карбонат калію (поташ) (K - 52-60%)
Фізіологічно кислі добрива, що підійдуть для внесення у лужні ґрунти: Калійна сіль (K- 57-60%, Cl - %), Сульфат калію (K- 45-52%, S- 18%), Сульфат амонію (N - 21%, S - 23%), Простий суперфосфат (P - 19%), Сечовина, карбамід (N- 46%), Нітрат калію (N-12%, K- 24%), Новалон, Партнер, Мастер та інші.
Фізіологічно нейтральні добрива для будь-яких ґрунтів: Аміачна селітра (N-34%), Діамофос (N- 18%, P-46%), Амофос (N-12%, P-52%)

Взято з

https://www.facebook.com/groups/1444405 ... &ref=notif
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Картофель Вегетория baby

Сообщение Владимир 61 » 24 окт 2020, 23:34

Нові сорти картоплі https://www.facebook.com/%D0%9F%D1%80%D ... 361562267/
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Картофель Вегетория baby

Сообщение Владимир 61 » 28 дек 2020, 22:14

Изображение


Маша Золотар поширила допис у групі Агро оголошення України.
43 хв ·
Насіннєва картопля сорту Сувенір Чернігівський ( еліта) 18 грн/кг. Доставка Новою поштою. Мінімальне замовлення 20 кг (10 кг одного сорту).
В наявності більше 15 сортів різних груп стиглості та різного кулінарного призначення, від 15 грн/кг.
ПрАТ НВО "Чернігівеліткартопля" - єдина приватна фірма в Україні, що займається селекцією картоплі.
Замовити можна на сайті www.elitkartofel.com або зателефонувавши 050 440 09 02

Взято з

https://www.facebook.com/groups/organic ... &ref=notif
Владимир 61
 
Сообщений: 5018
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Пред.

Вернуться в Овощи

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 6

cron