Что такое настоящий чернозем?

Re: Что такое настоящий чернозем?

Сообщение Владимир 61 » 17 ноя 2018, 15:40

Будет вермикомпостер - будет чернозём.

https://www.youtube.com/watch?v=kSM1tke ... jFFiyuVbWw

Взято из

https://www.facebook.com/groups/vermireaktor/
Владимир 61
 
Сообщений: 4933
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Что такое настоящий чернозем?

Сообщение Владимир 61 » 19 ноя 2018, 18:08

Як пісок стає ґрунтом?
mia для розділу статті / 09.10.2018, 15:31 / Джерело
Як пісок стає ґрунтом?
Існує формула утворення ґрунту, яку запропонував основоположник наукового ґрунтознавства Василь Докучаєв: ґрунт утворюється під впливом клімату, рельєфу, гірських порід, живих організмів і часу.

Спочатку ґрунт формується на мінеральному субстраті — ґрунтоутворюючій породі. Це може бути намитий річкою пісок, матеріал, принесений льодовиком, або оголення скельних порід. На цьому субстраті починається послідовна зміна угруповань живих організмів, які змінюють ґрунтоутворюючу породу. Спочатку це мікроорганізми, наприклад самодостатні ціанобактерії. Вони можуть споживати вуглекислий газ і молекулярний азот прямо з повітря — більше їм практично нічого не потрібно, тільки повітря і поверхня, де жити. Лишайники також активні «піонери» ґрунтоутворення, вони можуть рости на голих скелях, на піску, переживати довгий брак води і екстремальні температури.

Під впливом клімату і живих організмів порода починає фізично руйнуватись, поступово збагачуватись органічною речовиною, і з часом на ній поселяються рослини. Як правило, водорості, лишайники і мохи змінюються трав'янистими рослинами, кущами, а потім деревами, але залежно від конкретного місця і природної зони ця схема може змінюватись.

Рослини — основний фактор утворення ґрунту, вони приносять нові органічні речовини, впливають на структуру ґрунту, підтримують життя грибів, мікроорганізмів і ґрунтових тварин. Рослини створюють ґрунт, але й властивості ґрунту, в свою чергу, визначають, які рослини зможуть на ньому жити. Склад рослинного покриву сильно залежить від розміру ґрунтових частинок, від реакції середовища, кислої або лужної, від кількості поживних речовин. У всіх видів рослин свої вимоги: осоки полюбляють вологі ґрунти, сосни — піщані і кам'янисті, кропива і малина краще ростуть на ґрунтах, багатих на азот, і так далі.

Розвинений рослинний покрив підтримує існування численної ґрунтової фауни. В ґрунті живуть комахи, багатоніжки, кліщі, дощові черв'яки. Вони також роблять істотний внесок в ґрунтоутворення, подрібнюючи і перемішуючи рослинні залишки. Якби не ґрунтові тварини, опалі частини рослин накопичувались би на поверхні ґрунту і розкладались дуже повільно.

Залежно від зовнішніх умов утворення ґрунту з нуля може займати від десятків до сотень і тисяч років. Однак це не означає, що в якийсь момент процеси ґрунтоутворення зупиняються — рослини, клімат та інші чинники продовжують поступово змінювати властивості ґрунту. Одним з таких факторів є людина. Наприклад, тисячі років зрошуваного землеробства в передгір'ях Середньої Азії створили там особливий тип ґрунту — зрошувані сіроземи.

Більшість ґрунтів на Землі почали формуватись в кінці останніх зледенінь, їх вік зрідка перевищує 7-10 тисяч років. Найдавніші ґрунти розташовані в тропічних областях — їх вік може налічувати мільйони років. Ґрунтоутворення — повільний процес, і багато ґрунтів уразливі до людської діяльності. При зведенні природної рослинності, надмірному розорюванні або ерозії ґрунт може деградувати, і на його відновлення знадобиться довгий час.

Взято з

http://www.eco-live.com.ua/content/blog ... 9g7TgcuFvs
Владимир 61
 
Сообщений: 4933
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Что такое настоящий чернозем?

Сообщение Burluk » 10 мар 2019, 20:00

Pomidorchik писал(а):
Vishenka писал(а):я тоже видела это "предпринимательство", ещё и уточнила у родителей, прописано ли в договоре аренды пая, что плодородный слой не снимут. Вроде прописано...

Сейчас у многих селян Украины имеются паи земли, которые они не могут сами обрабатывать и сдают эту землю в аренду предпринимателям. Вся проблема с этой арендой состоит в том, сто настоящий владелец этой земли не видит как эксплуатируется его земля.

У меня тоже пай в аренде. И понятия не имею, что там с ним.
Аватар пользователя
Burluk
 
Сообщений: 6
Зарегистрирован: 06 мар 2019, 22:34

Что такое настоящий чернозем

Сообщение Anzhelka2020Nut » 28 мар 2020, 11:25

Я ничегошеньки не поняла из того, что вы написали
Своя страничка у меня там есть.
Есть и своя группа "Приют.ру", но что с ней делать - не знаю.
Anzhelka2020Nut
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 19 мар 2020, 13:59

Re: Что такое настоящий чернозем?

Сообщение Владимир 61 » 24 июл 2020, 19:23

Где купить грибной компост?


Товарищи садоводы-огородники, делюсь контактами "грибников" , которые я нашла)) Направление Житомирской трассы:
1. Грибное хозяйство Динбо: с. Шпитьки, Києво-Святошинський р-н dinbo.com.ua/kontakti - звоните, договариваетесь о времени и приезжаете забираете компост. Мне говорили - приезжайте - грузите сколько нужно самостоятельно (ну может какую-то символическую плату надо будет оставить).
2. Там где брали мы - с. Липовка (за Колонщиной), въехав в село - у любого спросите где находится грибное хозяйство - вам подскажут. Приехав на место можете договариваться либо за доставку компоста грузовой машиной (там дадут контакты водителей, которые возят отработку), либо едете на место свалки этого компоста и грузите самостоятельно БЕСПЛАТНО сколько вам нужно))) как мы и сделали!

Взято з

https://www.stroimdom.com.ua/forum/show ... 169&page=3
Владимир 61
 
Сообщений: 4933
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Что такое настоящий чернозем?

Сообщение proplov » 09 сен 2021, 14:34

Лучше не компостировать, а сразу на грядки закладывать - пусть они мульчируются и черви этим питаются. А это складирование травы лишь место съедает и силы.
proplov
 
Сообщений: 10
Зарегистрирован: 09 сен 2021, 14:22

Re: Что такое настоящий чернозем?

Сообщение Владимир 61 » 10 сен 2021, 20:15

В свежей траве очень много семян которые взойдут это сорняки. Не перегнившие остатки будут мешать посадке и обработке земли.
Владимир 61
 
Сообщений: 4933
Зарегистрирован: 05 янв 2017, 18:16

Re: Что такое настоящий чернозем?

Сообщение proplov » 27 сен 2021, 17:36

Владимир 61 писал(а):В свежей траве очень много семян которые взойдут это сорняки. Не перегнившие остатки будут мешать посадке и обработке земли.

Не взойдет - толстый слой мульчи не даст ей прорасти. Всходят единичные травинки.
proplov
 
Сообщений: 10
Зарегистрирован: 09 сен 2021, 14:22

Пред.

Вернуться в Советы новичкам

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1